Пребарување

Внесете клучни зборови:

Пампорово - Зима 2021/ first minute

PAMPOROVO 5*,Pamporovo

PAMPOROVO 5*,Pamporovo

Локација: Се наоѓа во срцето на Родопските Планини, Ски центарот  Студенец-Снежанка е на околу 600 метри од Хотел Пампорово.
Капацитет: 168 стандардни двокреветни соби,  19 луксузни студија, 16 луксузни апартмани
Хотелски содржини: рецепција, 2 ресторана, лоби бар, Whisky бар, Irish Бар , куглана со бар, билијард, диско клуб, бесплатен Wi Fi интернет, ски остава, паркинг, конференциска сала.
SPA & Wellnes: базен , Спа центар со витамински бар, парна бања, сауна, арома сауна, турска бања, ориентален пилинг, класична, релакс и анти стрес масажа
Опременост на собите:
ДВОКРЕВЕТНА СОБА : со можност за брачен кревет или два одвоени кревети, пространа бања со када; маса со 2 столици, LCD телевизор; сателитска телевизија; телефон; мини бар; сеф; фен за коса

СТУДИО : луксузно опремени со можност за брачен кревет или два одвоени кревети, пространа бања со када; работна  маса со столче; софа со клуб маса;  LCD телевизор; сателитска телевизија; телефон;  мини бар; Сеф; фен за коса

АПАРТМАН : луксузно опремени со спална соба со брачен кревет и дневна соба, пространа бања со када; работна  маса со столче; софа со клуб маса;  LCD телевизор; сателитска телевизија; телефон;  мини бар; Сеф; фен за коса

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ
- 20% попуст за резервации направени до 15.11.2019
- 10% попуст за резервации направени  до 30.11.2019 
Бонуси: 7=6 за период на престој  од 03.01-16.01.2020 и од 23.02.2020
**Попустот за рани резервации  се комбинира со БОНУСИТЕ !!!
PAMPOROVO 5*

ПОЛУПАНСИОН     

    08.12 - 19.12

    01.03 - 31.03

     20.12 - 27.12

     17.01 - 22.02

    28.12-02.01

     03.01 - 16.01

     23.02 - 29.02

По лице во двокреветна соба           29,70 €           40,70 €         64,90 €         36,30 €
По лице во двокреветна соба - без балкон           27,50 €           38,50 €         62,70 €         34,10 €
По лице во студио          40,70 €           51,70 €         75,90 €         47,30 €

По лице во апартман

         57,80 €          71,50 €         101,80 €         66 €
 Во цената е вклучено: ноќевање со појадок и вечера по лице на ден, користење на внатрешен базен, сауна, џакузи, парна бања, фитнес, детско катче, ски гардеробер, интернет, паркинг, трансфер до ски центар Студенец
 
Попусти и доплати:
Дете до 3,99 години  – бесплатно
Дете од 4-11,99 години  на дополнително легло со двајца возрасни во двокреветна соба или студио – БЕСПЛАТНО
Второ дете од 4-11,99 години на дополнително легло со двајца возрасни во двокреветна соба или студио - 50% попуст
Две деца до 11,99 години со двајца возрасни во апартман - БЕСПЛАТНО
Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба или студио - 20% попуст на редовната цена
Возрасен на дополнително легло во апартман - 70% попуст на редовната цена
 
Капацитет на сместување:
Двокреветна соба - 2+1 или 3 возрасни
Двокреветна соба БЕЗ балкон - 2+2 деца до 11.99 год или 3 возрасни
Студио -      2+2 деца до 11.99 год, 3+1 дете до 11.99 год
Апартман  - 2+2 деца до 11.99 год, 3+1 дете до 11.99 год
 
Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден
Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд