Пребарување

Внесете клучни зборови:

Банско - Зима 2020/2021

PERUN PLATINUM CASINO 4*

PERUN PLATINUM CASINO 4*

 

 

 

 

 

 

Капацитет: 10 Dbl Economy, 37 Dbl, 86 Dbl- Balcony ,  12 Junior Suite
Адреса: ул Георги Настев, Банско 2770
Локација: Hotel Perun & Platinum Casino, улица „Георги Настев“, Банско, България
Растојание до ски-лифт 500 m, Година на изградба 2004, Година на последната реконструкција 2014
Хотелски капацитети:
Број на спратови – 5, Лифт 4, Затворен базен 30 ° C (144 m²), Интернет кафе, Анимациски програми, Wi-Fi, Rent-a-car, Паркинг ( FOC), Гаража (FOC)
Храна и пијалоци:
Ресторани, барови, детско мени, вегетаријанско мени, услуга во соба
За деца:
Детски забавни програми, Детска градинка (О / Р), Вејбиситер (на барање, €), Детско креветче (ФОК),
Спорт:
Ски и сноуборд школа, пинг-понг, Казино, Билјард, Игра-машини
Грижа за тело:
Wellness центар, Медицински кабинет, Салон за убавина, Фризерски салон, Фитнес, Сауна, Парна бања, Масажа, Jacuzzi
Хотелски карактеристики:
Шатл-автобус до лифт (FOC) , Домашни миленици не е дозволено во хотелот, секојдневно чистење на собите, Промена на постелнина (3-неделно), Промена на крпи (7-неделно) Козметички сет за во бања.


PERUN PLATINUM HOTEL & CASINO 4* – Банско 
www.hotelperunbansko.com
Цените се по лице за 1 ноќевање 27.11-18.12.2020 16.01-31.01.2021 19.12-26.12.2020 27.12-01.01.2021
на база ПОЛУПАНСИОН 05.01-15.01.2021 02.01-04.01.2021
01.02-28.03.2021  
Двокреветна соба – економи 2+1                           39 €                             44 €                           53 €                           78 €
Двокреветна соба – без балкон 2+1                           41 €                             47 €                           56 €                           84 €
Двокреветна соба – со балкон 2+1                           43 €                             48 €                           59 €                           86 €
Јуниор сјуит *цена за 2 лица 2+2                         104 €                          117 €                         140 €                         209 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, детски кат,  паркинг, интернет.
Дополнителни услови : 
▪ Дете до 1.99 год. – бесплатно
▪ Дете од 2-5.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – бесплатно
▪ Дете од 6-11.99 год. на дополнително легло во двокреветна соба – 50% попуст
▪ Дете од 2-11.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – 25% попуст
▪ Прво дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во јуниор сјуит – бесплатно
▪ Втото дете од 2-11.99 год. на дополнително легло во јуниор сјуит – 50% попуст
▪ Возрасен на дополнително легло – 20% попуст
▪ Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете – 45€ (без НГ вечера – на барање)
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден