Пребарување

Внесете клучни зборови:

Wellnes and Spa

Pirin Park Hotel 5* Sandanski Сандански \ Бугарија

Pirin Park Hotel 5* Sandanski
Сандански \ Бугарија

 

 

 

 

 

 

Пирин Парк Хотел 5* е сместен на западните падини на Пирин планина, во близина на паркот Сандански Спа, кој претставува најдобар центар во Европа за лечење на бронхијална астма. Пирин Парк Хотел е член на ланецот хотели 'Sharlopov Hotels' и е идеално место за оставрување на Вашите соништа, нудејќи прекрасни градини, лековита минерална вода и незаборавни погледи. Во почетокот на 2009 година од страна на Европската Спа организација хотелот ја има добиено престижната награда 'Eurospera Wellness', која е гаранција дека хотелот ги исполнува сите европски стандарди за велнес објекти, безбедност, врвно ниво на хигена и квалитет на услугите. 

Пакет делник / минимум 2 ноќевања
Цените се по соба на ден / недела- четврток важат 04.01-31.03.2022

сместување во соба ноќевање со појадок полупансион
Двокеветна СТАНДАРТ 2 возрасни 83€ 108€
Еднокреветна СТАНДАРТ 1 возрасен 70€ 89€
Двокеветна СТАНДАРТ 1возрасен+1дете 66€ 78€
Двокеветна ЛУКС 2 возрасни 93€ 118€
Двокеветна ЛУКС 2 возрасни+1дете 107€ 139€
Двокеветна ЛУКС 1 возрасен +1дете 79€ 98€
Двокеветна ЛУКС 3 возрасни 116€ 155€
Еднокреветна ЛУКС 1 возрасен 74€ 87€
Двокеветна СУПЕРИОР 2 возрасни 103€ 129€
Двокеветна СУПЕРИОР 2возрасни+1дете 119€ 151€
Двокеветна СУПЕРИОР 1возрасен+1дете 88€ 107€
Двокеветна СУПЕРИОР 3 возрасни 129€ 168€
Еднокреветна СУПЕРИОР 1 возрасен 82€ 95€

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Попусти:
Дете до 3,99 г. – бесплатно сместување во двокреветна лукс / супериор соба.
Дете 4-11,99 г.на доп.кревет во двокреветна супериор соба – 70% попуст од цената на редовното легло;
Дете 4-11,99 г. на редовен кревет, со 1 возрасен во двокреветна соба, 30% попуст на цената на редовно легло;
Дете над 12 г. или трет возрасен на доп. легло во двокреветна лукс/супериор соба, 50% попуст на цената на редовното легло.

Цените се на ден за соба за минимум 4 ноќевања:
Ноќевање, појадок или појадок и вечера,
Туристичка такса,
Туристичко осигурување;
Безжичен интернет,
Паркинг,
Бесплатен шатл / во распоред / до центарот на градот и назад;
Користење на: базен со млазници за хидромасажа, детски базен,
Џакузи,
Фитнес;
Сауна-парк /
Финска сауна,
Био сауна,
Солена соба,
Парни бањи,
Ледена фонтана,
Емотивни тушеви,
Топли клупи и клупи и простор за релаксација /;
20-минутна масажа за секој возрасен – еднаш по престој;
Парк-градина со отворен базен и детско игралиште;
Бесплатно детско игралиште за деца.

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 1,09 лева на ден за лице (се плаќа на рецепција)
Неспомнати услуги
Личен трошок на патникот

Напомена!
За услуги кои се со доплати информации на рецепција на хотелот
Хотелот го задржува правото на промена на понудата и цената
Цените не се валидни за национални и верски празници

 

Период на валидност 04.01-22.12.2022г

Цени на ден за соба /ноќевање со појадок

сместување во соба недела-четврток петок и/или сабота
Двокеветна СТАНДАРТ 2 возрасни   88 €   98 €
Еднокреветна СТАНДАРТ 1 возрасен   71 €   79 €
Двокеветна СУПЕРИОР 2 возрасни 108 € 118 €
Еднокреветна СУПЕРИОР 1 возрасен   87 €   92 €
Двокеветна ЛУКС 2 возрасни   98 € 108 €
Еднокреветна ЛУКС 1 возрасен   79 €    87 €

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

 Доплати:
Вечера за дете над 12 г.или возрасен 15 €
Вечера за дете од 4 до 11,99 г. 8 €
Вечера за дете до 3,99 г. – бесплатна

Попусти:
Дете до 3,99 г. – бесплатно сместување во двокреветна лукс / супериор соба.
Дете 4-11,99 г.на доп.кревет во двокреветна супериор соба – 70% попуст од цената на редовното легло;
Дете 4-11,99 г. на редовен кревет, со 1 возрасен во двокреветна соба, 30% попуст на цената на редовно легло;
Дете над 12 г. или трет возрасен на доп. легло во двокреветна лукс/супериор соба, 50% попуст на цената на редовното легло.

Цените се по соба на ден и вклучуваат:
Ноќевање со појадок,
Туристичка такса,
Туристичко осигурување;
Безжичен интернет,
Паркинг,
Бесплатен шатл / во распоред / до центарот на градот и назад;
Користење на: базен со млазници за хидромасажа, детски базен,
Џакузи,
Фитнес;
Сауна-парк /
Финска сауна,
Био сауна,
Солена соба,
Парни бањи,
Ледена фонтана,
Емотивни тушеви,
Топли клупи и клупи и простор за релаксација /;
20-минутна масажа за секој возрасен – еднаш по престој;
Парк-градина со отворен базен и детско игралиште;
Бесплатно детско игралиште за деца.

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 1,09 лева на ден за лице (се плаќа на рецепција)
Неспомнати услуги
Личен трошок на патникот

Напомена!
За услуги кои се со доплати информации на рецепција на хотелот
Хотелот го задржува правото на промена на понудата и цената
Цените не се валидни за национални и верски празници

 

Период на валидност 04.01 -30.11.2022г

Цената е на ДЕН за СОБА за минимум 4 ноќевања

сместување во соба ноќевање со појадок полупансион
Двокеветна СТАНДАРТ 2 возрасни 72 € 93€
Еднокреветна СТАНДАРТ 1 возрасен 57€ 67€
Двокеветна СТАНДАРТ 1возрасен+1дете 62€ 78€
Двокеветна СУПЕРИОР 2 возрасни 93€ 113€
Еднокреветна СУПЕРИОР 1 возрасен 74€ 87€
Двокеветна СУПЕРИОР 1возрасен+1дете 79€ 97€
Двокеветна СУПЕРИОР 2возрасни+1дете 107€ 131€
Двокеветна СУПЕРИОР 3 возрасни 117€ 153€
Двокеветна ЛУКС 2 возрасни 83€ 103€
Еднокреветна ЛУКС 1 возрасен 66€ 82€
Двокеветна ЛУКС 1 возрасен +1дете 70€ 88€
Двокеветна ЛУКС 2 возрасни+1дете 95€ 119€
Двокеветна ЛУКС 3 возрасни 104€ 134€

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Попусти:
Дете 0-3,99 г.- бесплатно сместување во двокреветна соба лукс/супериор.
Дете 4-11,99 г. во двокреветна соба лукс/супериор, кога е трето лице во собата на доп.легло
Дете над 12 г. или возрасен во лукс/супериор кога е трето лице во собата на доп.легло

Цените се на ден за соба за минимум 4 ноќевања:
Ноќевање, појадок или појадок и вечера,
Туристичка такса,
Туристичко осигурување;
Безжичен интернет,
Паркинг,
Бесплатен шатл / во распоред / до центарот на градот и назад;
Користење на: базен со млазници за хидромасажа, детски базен,
Џакузи,
Фитнес;
Сауна-парк /
Финска сауна,
Био сауна,
Солена соба,
Парни бањи,
Ледена фонтана,
Емотивни тушеви,
Топли клупи и клупи и простор за релаксација /;
20-минутна масажа за секој возрасен – еднаш по престој;
Парк-градина со отворен базен и детско игралиште;
Бесплатно детско игралиште за деца.

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 1,09 лева на ден за лице (се плаќа на рецепција)
Неспомнати услуги
Личен трошок на патникот

Напомена!
За услуги кои се со доплати информации на рецепција на хотелот
Хотелот го задржува правото на промена на понудата и цената
Цените не се валидни за национални и верски празници

СТАНДАРД
Хотелот располага со 3 стандардни двокреветни соби (DBL).
Хотелот располага со 7 двокреветни соби стандард со два поединечни кревети (TWIN).
Во стандардните соби нема можност за сместување на трето лице на дополнително легло, нема можност да се обезбеди бебешко креветче. Стандардните соби имаат поглед на паркинг
Максималното сместување во стандардна соба е 2 лица.

СУПЕРИОР
Хотел Парк Пирин располага со 28 двокреветни соби супериор со спална соба (DBL).
Хотел Парк Пирин располага со 26 двокреветни соби супериор со два единечни кревети (TWIN)
Во супериор собите можат да смести и трето лице на софа кревет или бебешко креветче.

ЛУКС
Хотелот има 51 пространа двокреветна соба лукс со спална соба (DBL).
Хотелот има 69 пространи лукс двокреветни соби со разделени легла (TWIN).
Во лукс собите може да смести трето лице на дополнително легло на извлекување.
Користењето бебешко креветче или дополнителен кревет за дете до 4 години е бесплатно.

Во собите: централна клима, интернет, радио, сеф, телефон, мини бар, луксузно опремени бањи, фен.

Во случај на рано превземање на резервираната соба (пред 14:00 ч), хотелот го задржува правото да Ви наплати, 50% од вредноста на едно ноќевање.
Во случај на задоцнето одјавување на собата, хотелот го задржува правото да Ви наплати 50% од вредноста на едно ноќевање.

Хотел Пирин Парк ***** е член на ланецот хотели ‘Sharlopov Hotels’.
Во 2009 г. од Европската СПА организација хотелот ја доби престижната награда ‘Eurospera Wellness’, која е гаранција дека хотелот ги исполнува сите европски стандарди за велнес објекти, безбедност, врвно ниво на хигена и квалитет на услугите.
>
СПА центарот:
Сауна, фитнес центар, солариум, салон за масажа, турска бањa,
Работно време на базените во хотелот: секој ден од 08:00 до 20:00 часот
Отворен базен, 25 x 10 м, 28 °C, (работи од мај до септември)
Отворен детски загреан базен, 6×4 м, длабочина 60 см (работи од мај до септември)
Надворешен термален базен, 6 x 4 м, 38°C, длабочина од 1,20 см (работи од октомври до април)
Затворен базен со хидромасажи и водно огледало, 16 x 8 м, 29-31°С
Затворен терапевтски базен со 100% минерална вода со хидромасажа, 10 x 4 м, 37°C
Детски базен затворен, 3 x 5 м, 33°С, длабочина 70 см.
Отворените базени во хотелот Пирин Парк се наоѓаат во парк-градината.
Деца  до 12 г. во термалната зона само со возрасно лице  (придружник).
Не е дозволен влез во СПА и базените со чевли, патики…!
Забрането е внес и конзумирање на храна и алкохолни пијалоци во СПА центарот!

Барови и ресторани

Балкански ресторан со зимска и летна градина / 150 седишта /
Медитерански ресторан со летна градина / 180 седишта /
Лоби бар – / 100 седишта /
Пијано бар

Бизнис центар:

Хотелот има шест конференциски сали:

Сала “Бугарија“ – до 260 седишта
Сала “Сандански” – до 45 седишта
Сала “Медиус“ – до 15 седишта
Сала ВИП “Дезудава” – до 14 седишта
Сала “Санданска-Бистрица” – до 35 седишта
Сала “Вихрен“ – до 10 седишта

Опремени со звучна опрема, екран, мултимедија, флипчарт, проектор, брз безжичен интернет.

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: