Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2022

PUTNIK 4*

PUTNIK 4*

 

 

 

 

 

 

 

 

ХОТЕЛ ПУТНИК 4* - КОПАОНИК 
10 % попуст за минимум 7 ноќевања во период Јануари, Февруари, Март 2021 

Детска недела од 17.01-31.01.2021 деца од 0-12 години ГРАТИС 

 Хотелот Путник се наоѓа во Сончевата долина, најубавиот дел на Копаоник, на надморска височина од 1.650 м. Комплетно реновиран хотел, сега им нуди на своите гости сè што го прави нивниот одмор удобен, интересен и пријатен. Сместувачкиот капацитет е 116 единици или 270 легла, од кои 83 модерен стандард соби, 13 фамилијарни и 6 луксузно опремени апартмани. Еден дел од хотелот е Супериор Вила Путник со капацитет од 8 стандардни соби и 6 фамилијарни соби.  Гостите имаат на располагање различни дополнителни удобности: СПА & ВЕЛНЕС центар, ресторан, лоби бар, детско игралиште, фитнес центар, конгрес центар и сала за состаноци, просторија за скии во хотелот, повеќенаменски отворени спортски терени, банкомат и продавница за сувенири. Хотелот обезбедува директен пристап до патеката за скијање Сончева долина. Исто така, хотелот нуди организиран мини-автобуски трансфер до центарот на ски-центарот за своите гости како и враќање во хотелот 

ХОТЕЛ ПУТНИК КОПАОНИК 4 * СУПЕРИОР ВИЛА ПУТНИК
период Стандард соба Фамилијарна соба Апартман Стандард соба Фамилирајна соба
НВ 1/1 1/2   1/3 1/3   1/4 мин 4 лица 1/1 1/2 1/3     1/4
02.01-06.03.21 128 € 85 € 94 € 102 € 166 € 111 €
07.03-10.03.21 143 € 95 € 105 € 114 € 186 € 124 €
11.03-04.04.21 107 € 71 € 78 € 85 € 139 € 92 €

Цената е дадена по лице за едно ноќевање на база полупансион 

Цената вклучува: 

Ноќевање на база полупансион ( појадок и вечера) 

Неограничена употреба на SPA центарот затворен базен, затворен базен за деца, Џакузи, Финска сауна, Руска сауна, Турска бања, Тапидариум, Фитнес центар 

Цената не вклучува: 

Масажа и Хамам ( со претходна резервација ) , Игрална за деца, 

Туристичка такса и осигурување 1,5 € по лице на ден  

Доплата за еднокреветна соба 50 % од цената на одреден тип соба 

Деца од 3 до 12 години во придружба на возрасно лице плаќаат 70 % од цената ако користат дополнителен кревет или 50 % од цената ако користат заеднички кревет 

Цената за ноќевање со појадок се намалува за 10 % од цената за полупансион 

Пријавувањето е од 14.00 часот  - Одјавувањето е 10.00 часот

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: