Пребарување

Внесете клучни зборови:

Есен 2020

REGNUM BANSKO APARTHOTEL 5*

REGNUM BANSKO APARTHOTEL 5*

11.10 – 3 ноќевања; 23.10 – 2 ноќевања:

Еxecutive suite - 71 EUR BB

Executive suite -  87 EUR HB

 

Grand suite  - 124 EUR BB

Grand suite  - 157 EUR HB

Доплати за деца:

 

Деца од 0 - 9 г.(вкл.) – бесплатно

Од 9 до 12.99г.(вкл.) – 19 евра на база ВВ(ноќевањ со појадок) и 23 евра на база НВ (ноќевање со појадок и вечера)

Над 13 год. – 26 евра на база ВВ(ноќевање со појадок) и 29 евра на база НВ (ноќевање со појадок и вечера)

 

Еднокреветна соба – 51 евра на база ВВ (ноќевање со поајдок) и 63 евра на НВ (ноќевање со појадок и вечера)

 

 

Цените сe во евра, на апартман за 1 ноќевање, за посочениот број на гости на редовни легла и вклучуваат:

v  Едно ноќевање со појадок во ресторан „Регнум” (при престој на база ВВ – ноќевање и појадок) *;

v  Едно ноќевање со појадок и вечера во ресторан „Регнум” (при престој на база НВ - полупансион)*;

v  Wi-Fi во целиот хотел и сеф во апартман;

v  Употреба на детско игралиште;

v  Користење на „Регнум СПА центар” – внатрешен базен со детски сектор, џакузи, Финска сауна, парна бања, зона за релакс, фитнес центар, шок тушеви

v  Користење на „Регнум Аква Парк” (от 01Јуни до 31 Август, или според климатските услови) – надворешен базен со полуолимписки размери, внатрешен детски базен, слајдови на отворено, игралиште за фудбал, кошарка ;

v  Користење на  „Регнум Бања Термал“ – надворешен базен со детски сектор со минерална вода, џакузи на отворено со минерална вода;

v  Транспорт до/од „Регнум Бања Термал“

v  Анимации за деца во „Регнум Аква Парк”;

v  10 % попуст од СПА процедурите;

v  Надворешен 24 часовен паркинг ( според достапност);

v  Патничко осигурување, 9% ДДВ и туристички данок;

v  10 % попуст за резервации, направени со 100 % неповратна уплата во рок од 24 часа од потврдата за резервација;

v Времето за најавување во хотел е после 15:00 часот, а времето за одјавување е 12:00 часот