Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2020/2021

Sanotel Hotel 4*

Sanotel Hotel 4*

ГЕНЕРАЛНИ ИНФОРМАЦИИ
Хотел Санотел 4 *, Бад Гаштајн, www.hotel-sanotel.com

Модерен, стилски опремен хотел се наоѓа на исклучителна локација на 400 метри од центарот, со прекрасен поглед на славниот водопад. Хотелот располага со: рецепција, салон, трпезарија, WLAN интернет, ски депо, лифт, паркинг (бесплатно полнење), гаража (доплата), сауна, базен, парна бања, сауна, био сауна. Сите соби (22м2 ~) располагаат со: соодветен број кревети, ТВ, телефон, бања со туш, фен за коса, тераса. Бебе креветче на барање. Пристигнувања од 15.00 часот, поаѓања до 10.00 часот. Услуга со полупансион (појадок и вечера-вклучена).

Локација и растојанија:
Центар: 400м
Јавен базен: Фелсенбад Бад Гаштајн 900м
Продавница за храна: Бад Гаштајн 300м
Одморалиште надморска височина: 1000м
Ски област / Ски-лифт: 2 км
Крос-кантри скијање: 5 км
Ски автобус: пред хотелот
Хотелски шатл: Не.

561 € по лице, 7 ноќи, 19-12-2020, полупансион, стандардна соба.

 

ПРОГРАМА ЗА ПАТУВАЊЕ
Ден 1
Пристигнување во избраниот хотел. Сместување и услуга според платената резервација (влез во собите е после 14:00 часот или подоцна). Слободно време. Ноќевање.
2. до претпоследниот ден
Престој во хотелот по основ на платени услуги. Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање. Последниот ден. Појадок за гости кои платиле платено ноќевање со појадок или полупансион. Напуштање на хотелските соби до 10:00 часот.

Програмата за патување може да се прилагоди во случај на групен превоз, промени во регулативата од хотелот или сите други фактори кои влијаат на престојот, пропишаната услуга и услугата.

Ски-пас: Детални податоци за цените се достапни на оваа интернет-адреса:

http://en.winter.skigastein.com/prices-times/ski-passes/ 

Побарајте ценовник за цела сезона на info@newwaysoftravel.com.mk.