Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2023

SKI OPENING Копаоник Копаоник – Брзече Термин: 08.12 - 11.12.2022

SKI OPENING Копаоник
Копаоник – Брзече
Термин: 08.12 - 11.12.2022

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SKI OPENING Копаоник

 

Копаоник – Брзече

Термин: 08.12 - 11.12.2022

 

08.12.2022 Скопје-Копаоник          

Состанок на групата во 05:00 часот на Дрво Декор. Поаѓање кон Kопаоник, пристигнување во Копаоник во утринските часови.

Индивидуални активности за скијање и запознавање со центарот на Копаоник. Во 16часот сместување во хотел www.kopaapartmani.co.rs. Вечера. Ноќевање.

           

09.12.2022 Копаоник

Појадок. Опционално заминување во центарот на Копаоник, можност за уживање во неговите природни  убавини,  

љубителите на белиот спорт ќе уживаат и ќе ги користат удобностите на скијачкиот центар. 

Слободно време за кафе и ручек во познатите ресторани. Враќање во хотел во договорено време. Вечера. Ноќевање.

 

10.12.2022 Копаоник

Појадок. Опционално заминување во центарот на Копаоник, Вечера. Ноќевање

 

11.12.2022 Копаоник-Скопје

Појадок. По појадокот слободно време за индивидуални активности или посета на скијачкиот центар.

Во 15часот заминување за Македонија. Пристигнување во вечерните часови во Скопје.

 

Цената ги вклучува следните услуги:

Сместување на база 3 ПП (појадок и вечера)

Превоз на наведената релација Скопје-Брзече-Скопје

 

Цената не вклучува:

Превоз до ски центарот на Копаоник- 5€

Туристичка такса 1€  по ден (се плаќа на рецепција)

Патничко осигурување 

Гондола – Брзече / Копаоник

 

ЦЕНA ПО ЛИЦЕ:         130 €

ЦЕНA ПО ЛИЦЕ:         85 € сопствен превоз

 

 

За реализација на овој аранжман, потребен е минимум од 40 патници, во спротивно, 

крајниот рок за известување околу евентуален отказ на аранжманот е најдоцна 5 дена пред датумот на поаѓање. 

Организаторот на патувањето го задржува правото за измена на редоследот на поедини содржини во програмата 

(застој во сообраќај, локални штрајкови, локални предупредувања, каснење на патници, непочитување на сатнина закажана однапред од страна на агенцијата и сл).

ЗА ОВОЈ АРАЖМАН ВАЖАТ ОПШТИТЕ  УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ на СКТМ

SKI OPENING Копаоник

 

Копаоник – Брзече

Термин: 08.12 - 11.12.2022

 

08.12.2022 Скопје-Копаоник          

Состанок на групата во 05:00 часот на Дрво Декор. Поаѓање кон Kопаоник, пристигнување во Копаоник во утринските часови.

Индивидуални активности за скијање и запознавање со центарот на Копаоник. Во 16часот сместување во хотел www.kopaapartmani.co.rs. Вечера. Ноќевање.

           

09.12.2022 Копаоник

Појадок. Опционално заминување во центарот на Копаоник, можност за уживање во неговите природни  убавини,  

љубителите на белиот спорт ќе уживаат и ќе ги користат удобностите на скијачкиот центар. 

Слободно време за кафе и ручек во познатите ресторани. Враќање во хотел во договорено време. Вечера. Ноќевање.

 

10.12.2022 Копаоник

Појадок. Опционално заминување во центарот на Копаоник, Вечера. Ноќевање

 

11.12.2022 Копаоник-Скопје

Појадок. По појадокот слободно време за индивидуални активности или посета на скијачкиот центар.

Во 15часот заминување за Македонија. Пристигнување во вечерните часови во Скопје.

 

Цената ги вклучува следните услуги:

Сместување на база 3 ПП (појадок и вечера)

Превоз на наведената релација Скопје-Брзече-Скопје

 

Цената не вклучува:

Превоз до ски центарот на Копаоник- 5€

Туристичка такса 1€  по ден (се плаќа на рецепција)

Патничко осигурување 

Гондола – Брзече / Копаоник

 

ЦЕНA ПО ЛИЦЕ:         130 €

ЦЕНA ПО ЛИЦЕ:         85 € сопствен превоз

 

 

За реализација на овој аранжман, потребен е минимум од 40 патници, во спротивно, 

крајниот рок за известување околу евентуален отказ на аранжманот е најдоцна 5 дена пред датумот на поаѓање. 

Организаторот на патувањето го задржува правото за измена на редоследот на поедини содржини во програмата 

(застој во сообраќај, локални штрајкови, локални предупредувања, каснење на патници, непочитување на сатнина закажана однапред од страна на агенцијата и сл).

ЗА ОВОЈ АРАЖМАН ВАЖАТ ОПШТИТЕ  УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ на СКТМ

 

 

 

 

 

 

 

 

BELLA ITALIA!

Прекрасна храна, одлично вино, неисцрпен извор на историја и уметност. Фиренца, лулка на ренесансата, градот музеј. Сиена, вечниот “ривал” на Фиренца!

 • 11. Ноември (Петок) СКОПЈЕ – БОЛОЊА - ФИРЕНЦА

Состанок на групата на аеродромот во Скопје во 17:45 часот. Полетување за Болоња во 19:20 и пристигнување во 21:10 часот. Трансфер до Фиренца, лулката на ренесансата, градот на “Давид“ на Микеланџело, на “Раѓањето на Венера” на Ботичели, градот во кој Данте го започнал создавањето на италијанскиот литературен јазик. Сместување во хотелот. Ноќевање.

 • 12. Ноември (Сабота) ФИРЕНЦА

Појадок. Препорачуваме разглед на Фиренца, Катедралата Дуомо со автентичната купола – чудо на ренесансната архитектура, Палатата Векио – Градското Собрание, Плоштадот Сињорија – познат по репликата на Микелаџеловиот Давид и Галеријата Уфици, Понте Векио – стариот Мост од 14 век, Палатата Пити… Слободно време за вкусување на некој италијански специјалитет. Можност да се почувствува атмосферата на елитните кафулиња со “вистинскo” италијанско кафе. Ноќевање.

 • 13. Ноември (Недела) ФИРЕНЦА - СИЕНА

Појадок. Препорачуваме целодневна посета на Сиена, еден од најубавите средновековни градови, вечниот “ривал” на Фиренца. Сиена е позната по готската архитектура со карактеристична црвена боја. Разглед на градот, опколен со ѕидини од 16 век, Плоштадот Ил Кампо во форма на школка, еден од најубавите плоштади во Европа каде доминира Градската Палата со високата кула, Катедралата со богата мозаична декорација… Превоз низ преубавите предели на Тоскана, налик на позадина на ренесансните слики. Враќање во хотелот во вечерните часови. Ноќевање.

 • 14. Ноември (Понеделник) ФИРЕНЦА - БОЛОЊА - СКОПЈЕ

Појадок. Слободно време за индивидуални прошетки и шопинг. Превоз до Аеродромот во Болоња. Полетување во 20:20 часот и пристигнување во Скопје во 22:00 часот.

 • ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 299 евра (18.550 денари)
 • Цената вклучува:
 • – Авионски превоз на релација Скопје-Болоња-Скопје
 • – Рачен багаж (1 торба/куфер со димензии 40x30x20cm до 10kg)
 • – Организиран трансфер со автобус од Аеродромот до Хотелот и обратно
 • – Сместување во Хотел Delle Nazioni 3* во центарот на Фиренца на база 3 ноќевања со појадок
 • – Организација на аранжманот
 • Цената не вклучува:
 • – Рачен багаж (уште 1 торба/куфер со димензии 55х40х23cm до 10kg) 1.500 денари
 • – Багаж за чекирање 1 куфер до 20kg 2.350 денари
 • – Посета на Сиена 45 евра
 • – Туристичка такса (се плаќа во хотелот на рецепција)
 • – Доплата за еднокреветна соба 6.200 денари
 • – Влезници во локалитетите, карти за локален превоз
 • – Патничко – здравствено осигурување

Kopaonik SKI OPENING sezona 2022/2023. - od 8. do 11. decembra 2022. godine - Brzeće Smeštaj

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: