Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2020/2021

SKI OPENING SKI & SNOWBOARD WEEKEND

SKI OPENING
SKI & SNOWBOARD WEEKEND

Копаоник е најголемиот скијачки центар вo Србија и несомнено еден од најубавите центри во овој дел на Европа. Копаоник поседува неверојатен природен потенцијал од околу 200 сончеви и околу 160 денови под снежна покривка во текот на годината. Одлично уредените терени на скијачкиот центар Копаоник, со 62km  ски стази за алпско и нордиско скијање, како и сноуборд паркот кој е опремен по највисоки стандарди, со 450м вкупна должина на сноуборд стази, нудат неизмерно уживање на сите категории на скијачи, од почетници до професионалци, сноубордери, љубители на ноќно скијање и ски трчање.

 Grand%20Hotel%20Ski%20Opening.png

Напомена: Сите цени се изразени во € за уплати во денарска противвредност. Цените се однесуваат по лице за пакет 4 дена/3 ноќевања на услуга полупансион.
 
ПАКЕТ 1 вклучува:
- 3 полупансиони (појадок+вечера, шведска маса) по лице во одбраната соба.
- Дводневен ски пас – ГРАТИС за 06 и 07.12.2019, 
- WI-FI интернет
- Ски остава
 
ПАКЕТ 2 вклучува:
- 3 полупансиони (појадок+вечера, шведска маса) по лице во одбраната соба.
- SKI или SNOWBOARD обука во групи од 6-10 лица, 2 дена по 2 часа.
- UNIQA осигурување за учесниците во обуката
- Целодневен наем на ски комплетот (скии, штеки, чизми) или сноуборд опрема (сноуборд, чизми)
- Дводневен ски пас – ГРАТИС за 06 и 07.12.2019, 
- WI-FI интернет
- Ски остава
 
Услови:
* дете 0-2 г. во придружба на двајца возрасни на заедничко легло - БЕСПЛАТНО во 1/2 стандардна соба, 1/2 супериор и 1/2 супериор +
* дете 2-7 г. во придружба на двајца возрасни на заедничко легло - 50% во 1/2 стандардна соба, 1/2 супериор и 1/2 супериор +
* дете 2-12 г. користи посебно легло -30% попуст
* две деца 2-12 г. во придружба на двајца возрасни секое дете има по -50% попуст во 1/3 стандардна соба, 1/3 фамилијарна соба, 1/3 супериор и 1/3 супериор + соба
* две деца 2-12 г. во придружба на двајца возрасни секое дете има по -30% попуст во  1/4 фамилијарна соба, 1/4 супериор и 1/4 супериор + соба
* три деца 2-12 г. во придружба на двајца возрасни секое дете има по -30% попуст во  1/5 фамилијарна соба
* трето и четврто возрасно -20% попуст во 1/3 стандардна соба, 1/3 фамилијарна соба, 1/3 супериор и 1/3 супериор + соба,1/4 супериор и 1/4 суперирор+
* Доколку двајца возрасни користат   1/3 фамилијарна соба, 1/3 супериор и 1/3 супериор + соба, доплата +20% од цените наведени во табелата.
 
Во цената на аранжманот е вклучено:
Неограничено користење на содржините на „ Grand Oaza Spa & Wellness“ центарот - 1.800м2: 
затворен базен со димензии 18x9м, соблекувална (наметка, папучи, пешкир), релакс зона, инфраред сауна, финска сауна, руска бања, турска бања, солено-ледена соба, базен и џакузи со топла вода на отворено.
Фитнес центар.
 
Цената не вклучува (задолжително плаќање при резервација):
Tакса за престој која за возрасни изнесува 100 дин (1€) по лице за ноќевање, за деца од 7-15 год. изнесува 50 дин (0,5€) по лице за ноќевање. Деца до 7 год. не плаќаат такса за престој.