Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2020/2021

Sonngastein Hotel 4* БЕСПЛАТНО СМЕСТУВА НА ДВЕ ДЕЦА ПРЕПОРАЧУВАМЕ СЕМЕЕН ХОТЕЛ ВЕЛНЕС ХОТЕЛ

Sonngastein Hotel 4*
БЕСПЛАТНО СМЕСТУВА НА ДВЕ ДЕЦА 
ПРЕПОРАЧУВАМЕ СЕМЕЕН ХОТЕЛ ВЕЛНЕС ХОТЕЛ

ГЕНЕРАЛНИ ИНФОРМАЦИИ
Hotel Sonngastein 4*, Бад Гаштајн, www.hotel-sonngastein.com

Хотелот се наоѓа во прекрасна околина, на околу 1,5 км од центарот. Далеку од урбаната област и погоден за одмор и релаксација. Хотелот располага со: рецепција, ресторан, бар, лоби, WLAN интернет во лобито на хотелот, ски складиште, лифт, паркинг (бесплатно полнење), гаража (со доплата), базен, сауна, просторија за релаксација, фитнес, салон за убавина, виткање , фитнес, пинг-понг, фудбал на маса, детска соба на 1600м2 со разни содржини. Сите соби (25-44 м) располагаат со: соодветен број кревети, ТВ, интернет, сеф, купатило со туш, тераса. Детско креветче не е можно како дополнителен кревет. Домашни миленици со доплата на барање (без храна). Пристигнувања од 15.00 часот, поаѓања до 10.00 часот. Услуга со вклучена лесна светлина.

Локација и растојанија:
Центар: 1,5 км
Јавен базен: Топлинска бања Бад Гаштајн 2,5 км
Одморалиште надморска височина: 1000м
Ски област / Ски-лифт: Бад Гаштајн 3 км
Крос-кантри скијање: 200м
Ски автобус: пред хотелот
Ски / ски надвор: Не.

1434 € по лице, 7 ноќи, 19-12-2020, Се вклучено Лајт, Стандар соба со балкон.

 

ПРОГРАМА ЗА ПАТУВАЊЕ
Ден 1
Пристигнување во избраниот хотел. Сместување и услуга според платената резервација (влез во собите е после 14:00 часот или подоцна). Слободно време. Ноќевање.
2. до претпоследниот ден
Престој во хотелот по основ на платени услуги. Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање. Последниот ден. Појадок за гости кои платиле платено ноќевање со појадок или полупансион. Напуштање на хотелските соби до 10:00 часот.

Програмата за патување може да се прилагоди во случај на групен превоз, промени во регулативата од хотелот или сите други фактори кои влијаат на престојот, пропишаната услуга и услугата.

Ски-пас: Детални податоци за цените се достапни на оваа интернет-адреса:

http://en.winter.skigastein.com/prices-times/ski-passes/ 

Побарајте ценовник за цела сезона на info@newwaysoftravel.com.mk..