Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2021

STARA PLANINA 4*

STARA PLANINA 4*

 

 

 

 

Хотелот “STARA PLANINA” располага со 109 соби и 37 апартмани.

Собите се опремени со: греење, телефон, ТВ со рамен екран, сеф, работна маса, Wi-Fi (бесплатно), мини бар ( со доплата)...

Хотелот во својата содржина нуди: 5 конференциски сали, подземен паркинг, ресторан, лоби бар со тераса, игротека, маса за пинг-понг, билјард, пикадо, видео игри...

Wellness i Spa Centar: Wellness Spa и фитнес центар на 1000м2 со надворешен и внатрешен базен, релакс зона со лежалки, теретана, финска сауна, турско купатило, хидромасажна када, козметички третмани и масажи.

Ценовник 2021 год.

 

Тип на соба

Број на   

возр.лица  

Мин/макс

 

06.03.2021-31.03.2021

 

17.02.2021-05.03.2021

 

30.01.2021-16.02.2021

Двокреветна соба                  

1/2

71

74

84

Двокреветна соба + софа      

2/3

79

82

89

Супериор двокреветна      соба+ софа   

2/3

92

97

105

Јуниор апартман по соба

1/3

247

269

284

Фамилијарен апартман по соба

1/4

304

321

345

Делукс апартман по соба

1/2

315

315

315

-Цените за двокреветна соба, двокреветна соба+софа и супериор двокреветна соба се дадени по лице на ден, за Јуниор, Фамилијарен и Делукс апартман се дадени по соба на ден за услуга All Inclusive Light

-Деца до 3 год. Бесплатно

-Деца од 3-6 год. попуст 70% (во соба со две возрасни лица)

-Деца од 6-15 год. попуст 50% (во соба со две возрасни лица)

-Деца над 15 год. попуст 10% (во соба со две возрасни лица)

-Минимум 7 ноќевања од 30.01-16.02, минимум 5 ноќевања од 17.02-05.03, мин. 3 ноќевања од 06.03-31.03.2021. За помалку ноќевања од наведените се доплаќа +10%

-Доплата за еднокреветна соба 30 евра (во сите термини)

-Услугите започнуваат со вечера а завршуваат со ручек

-Хотелот дозволува домашни миленици со тежина до 10кг / 13 евра на ден

-Турситичка такса не евклучена во цена

-All Inclusive Light вкучува: појадок, ручек, вечера, пијалоци за време на оброците, внатрешен базен, фитнес центар, финска сауна, турско купатило, џакузи, ходромасажни тушеви, бесплатна школо за пливање за деца од 4 до 10 год.

-Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска против вредност (1евро=62мкд).

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: