Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2022

STARA PLANINA RESORT 4*

STARA PLANINA RESORT 4*

 

 

 

 

Stara Planina Resort 4* – Stara Planina


*Цена во Двокреветна соба,Двокреветна соба + софа и Супериор Соба се дадени по лице на ден
**Цена за Junior,Family и Deluxe Apartmаn се дадени по соба на ден


Аll Inclusive Light        
Тип на соба Мин / Мах број на возрасни лица 01.12-16.12.2021

 

05.03-31.03.2022

17.12-30.12.2021

 

22.01-11.02.2022

19.02-04.03.2022

08.01-21.01.2022

 

12.02.-18.02.2022

31.12-07.01.2022
Двокреветна соба 1/2 73€ 76€ 86€ 110€
Двокреветна соба + софа 1/3 81€ 84€ 91€ 117€
Супериор Двокреветна соба + софа 1/3 94€ 99€ 107€ 133€
Јуниор Апп
по соба**
1/3 249€ 271€ 286€ 364€
Фамилијарен Апп
по соба**
1/4 306€ 323€ 349€ 456€
Делукс Апп
по соба**
1/2 317€ 317€ 317€ 317€
Доплата за Еднокреветна соба 1/1

30€


Попусти:
10% попуст за уплата до 31.10.2021
(уплата 30% од вкупната сума остаток 30 дена пред почеток на аранжманот)
5% попуст за уплата до 30.11.2021
(уплата 30% од вкупната сума остаток 30 дена пред почеток на аранжманот)


Минимален престој и смени во периоди:
Период  
31.12.2021-07.01.2022

 

08.01.2022-21.01.2022

12.02.2022-18.02.2022

Минимум престој 7 ноќи
Сабота / Сабота
17.12.2021-30.12.2021

 

22.01.2022-11.02.2022

19.02.2022-04.03.2022

Минимум престој 5 ноќи
01.12.2021-16.12.2021

 

05.03.2022-31.03.2022

Минимум престој 3 ноќи

Во цената е вклучено:
– Аll Inclusive Light (појадок,ручек и вечера за време на оброци вклучени пијалоци локално вино,пиво,вода,безалкохолни пијалоци,газирани пијалоци)
– Wellness & Spa центар – внатрешен базен, финска сауна,турска бања,џакузи,хирдомасажни тушеви
– Фитнес центар
– Забава за деца во игротека – анимација за деца 3-12 години атрактивен децки свет ,спорстка забава,мини кино.
– Wi-FI низ цел хотел
– Користење на ски гардеробер
– Опрема за бебиња – Baby Cot, грејач за флаша, грејач за вода,baby phone… (со претходна резервација)
– Школа за пливање за деца 4-9,99 години, секојдневно во утрински часови
– Специјално за деца од 4 – 9,99 години за престој минимум од 7 ноќи:


Напомена:
– Училиште за скијање, опрема и ски карта не важат на денот на пристигнување (важат на денот на заминување)
– Работно време на ски стази и жичари зависи дирекно од Skijaliste Srbija DOO.


Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1€ по лице на ден по лице на ден; Деца 7-14,99 години плаќаат 0,50€ по лице на ден; Деца до 6,99 години не плаќаат туристичка такса (плаќањето се врши во агенција)


Услови за деца:
– Деца 0-2,99 години ГРАТИС
– Деца 3-5,99 години имаат 70% попуст
– Деца 6-14,99 години имаат 50% попуст
– 3-то возрасно лице има 10% попуст


Услови за домашни миленици:
– Сместување на домашни миленичиња е дозволено во Superior Room и Junior Aparments
– Цена 15€ на ден
– Дозволен да домашни миленичиња до 10kg (само за кучиња и мачки)


Политика за откажување:
15% од вкупната вредност на аранжманот ќе биде напалтена доколку се откаже 28-15 дена пред почетокот на аранжманот.
50% од вкупната вредност на аранжманот ќе биде наплатена доколку се откаже 14-8 дена пред почетокот на аранжманот
75% од вкупната вредност на аранжманот ќе биде наплатена доколку се откаже 7 дена пред почетокот на аранжманот
100% од вкупната вредност на аранжманот ќе биде наплате доколку се откаже 7-0 дена пред почетокот на аранжманот
Не се дозволува рефондација или промена на резервација откако е почнат престој во хотел.


Ковид политика:
– Хотелот гарантира поврат на уплатени средства во случај:
– Потврдено пристуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се однесува резервацијта (доказ позитивен ПЦР тест)
– Затварање на граници

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: