Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2023

Stara Planina Resort 4*

Stara Planina Resort 4*

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stara Planina Resort 4* - Stara Planina

*Цена во Двокреветна соба,Двокреветна соба + софа и Супериор Соба се дадени по лице на ден
**Цена за Junior,Family и Deluxe Apartmаn се дадени по соба на ден

Полупансион +

A

B

C

D

Тип на соба

Мин / Мах број на возрасни лица

01.12-22.12.2022

05.03-31.03.2023

23.12-29.12.2022

21.01-10.02.2023

18.02-04.03.2023

07.01-20.01.2023

11.02-17.02.2023

 

30.12-06.01.2023

Двокреветна соба*

1/2

103

106

116

140

Двокреветна соба + Софа*

1/3

111

114

131

147

Супериор Соба + Софа*

1/3

124

129

147

163

Јуниор Апартман

по соба**

1/3

339

361

406

454

Фамилијарен Апартман

по соба**

1/4

396

413

469

546

Делукс Апартман

по соба**

1/2

500

500

500

500

Доплата за

Еднокреветна соба

1/1

40€

Доплата за Ручек

25€

 

Минимален престој и смени во периоди:

Период

 

30.12.2022-20.01.2023

11.02.2023-17.02.2023

 

Минимум престој 7 ноќи
Сабота / Сабота

23.12.2022-29.12.2022

21.01.2023-10.02.2023

18.02.2023-04.03.2023

Минимум престој 5 ноќи

01.12.2022-22.12.2022

05.03.2023-31.03.2023

Минимум престој 3 ноќи

Доплата за поракраток престој +10%

 

Во цената е вклучено:
- Полупансион Плус (појадок и вечера локално вино, пиво, вода, безалкохолни пијалоци)
- Wellness & Spa центар на 1.000m²– внатрешен базен, финска сауна, турска бања, џакузи, хирдомасажни тушеви
- Фитнес центар
- Забава за деца во игротека – анимација за деца 3-12 години атрактивен децки свет ,спорстка забава,мини кино.
- Wi-FI низ цел хотел
- Користење на ски гардеробер
- Опрема за бебиња – Baby Cot, грејач за флаша, грејач за вода,baby phone... (со претходна резервација)
- Школа за пливање за деца 4-9,99 години, секојдневно во утрински часови
- Специјално за деца од 4 – 9,99 години за престој минимум од 7 ноќи:

·       Целодневен Ski-Pass

·       Групно училиште за скијање и наем на ски опрема во период 09-12h

Напомена:
- Училиште за скијање, опрема и ски карта не важат на денот на пристигнување (важат на денот на заминување)
- Работно време на ски стази и жичари зависи дирекно од Skijaliste Srbija DOO.

Во цената не е вклучено:
- Туристичка такса 1€ по лице на ден по лице на ден; Деца 7-14,99 години плаќаат 0,50€ по лице на ден; Деца до 6,99 години не плаќаат туристичка такса (плаќањето се врши во агенција)
- Хотелско осигурување 0,70€ по лице на ден (плаќањето се врши во агенција)

Услови за деца:
- Деца 0-2,99 години ГРАТИС
- Деца 3-5,99 години имаат 70% попуст
- Деца 6-14,99 години имаат 50% попуст
- 3-то возрасно лице има 10% попуст
* Услови за деца важат кога се во присуство на 2 возрасно лица, доколку патува 1 возрасни лице + 1 дете во тој случај се наплаќаат 2 полни суми (не важат услови за деца)

Услови за домашни миленици:
- Сместување на домашни миленичиња е дозволено во Superior Room и Junior Aparments
- Цена 15€ на ден
- Дозволен да домашни миленичиња до 10kg (само за кучиња и мачки)

Политика за откажување:
15% од вкупната вредност на аранжманот ќе биде напалтена доколку се откаже 28-15 дена пред почетокот на аранжманот.
50% од вкупната вредност на аранжманот ќе биде наплатена доколку се откаже 14-8 дена пред почетокот на аранжманот
75% од вкупната вредност на аранжманот ќе биде наплатена доколку се откаже 7 дена пред почетокот на аранжманот
100% од вкупната вредност на аранжманот ќе биде наплате доколку се откаже 7-0 дена пред почетокот на аранжманот
Не се дозволува рефондација или промена на резервација откако е почнат престој во хотел.

Услови за уплата:
- Аванс 30% од вкупната сума, остаток на 14 дена пред патување;