Пребарување

Внесете клучни зборови:

Лето 2021

The Ciao Stelio 5* Ларнака \ Кипар

The Ciao Stelio 5*
Ларнака \ Кипар

The Ciao Stelio Deluxe Hotel 5* Larnaca      www.theciaostelio.com

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА-НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

5

01.05.20-31.05.20

01.06.20-30.06.20

01.07.20-31.07.20

01.08.20-16.09.20

17.09.20-31.10.20

Double Classic - Front Sea View/Balcony

2Ad

181

186

188

197

188

Double Deluxe - Front Sea View/Balcony

2Ad

225

230

233

241

233

Double Superior - Front Sea View/Balcony

2Ad

202

207

210

218

210

Single Room - Inland View

1Ad

92

93

95

101

95

Double Classic - Inland View/Balcony

2Ad

158

161

165

173

165

Double Standard - Inland View/No Balcony

2Ad

137

140

144

151

144

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА-ПОЛУПАНСИОН

Double Classic - Front Sea View/Balcony

2Ad

242

246

249

257

249

Double Deluxe - Front Sea View/Balcony

2Ad

286

291

294

302

294

Double Superior - Front Sea View/Balcony

2Ad

263

267

271

278

271

Single Room - Inland View

1Ad

123

124

125

130

125

Double Classic - Inland View/Balcony

2Ad

219

223

225

234

225

Double Standard - Inland View/No Balcony

2Ad

198

201

204

212

204

Мин. престој

7

7

7

7

7

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62.00 МКД

ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.10.2020 SPO 176

УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

2020
Adults Only
FREE CANCELLATION: 3 DAYS PRIOR TO ARRIVAL DATE
· CANCEL LESS THAN 3 DAYS PRIOR TO ARRIVAL:
A CANCELLATION FEE EQUIVALENT TO 1 NIGHT’S STAY WILL APPLY.
· NO SHOW FEES: FULL AMOUNT OF STAY WILL BE CHARGED
· NON- REFUNDABLE: FULL AMOUNT OF STAY WILL BE CHARGED
All the reservations can be cancelled without penalty within few hours after they are sent to the hotel, and more specifically:
For reservations up to 21 days prior to arrival, the option period is 48 hours.
For reservations up to 10 days prior to arrival, the option period is 24 hours.
For reservations up to 1 day prior to arrival, the option period is 2 hours.

 

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: