Пребарување

Внесете клучни зборови:

Зима 2020/2021

Trattlerhof Hotel 4*

Trattlerhof Hotel 4*

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ГЕНЕРАЛНИ ИНФОРМАЦИИ
Хотел Тратлерхоф 4 *, Бад Клајнкирххајм, www.trattlerhof.at
Хотелот се наоѓа на 300 метри од центарот. Хотелот е комбинација на традиционален и модерен дизајн, идеално место за одмор и бегство од секојдневниот живот. Хотелот располага со: рецепција, ресторан, бар, сала за појадок, просторија за багаж, лоби, зимска градина, интернет агол, WLAN интернет, депо за скијање, скијачка соба (оддалечена околу 400м од хотелот), лифт, паркинг (додека не се наполни местото), гаража (да се пополни местото за дополнително наплата), базен, инфра-црвена кабина, џакузи, солариум, салон за убавина, детско игралиште-Киндерленд. Сите соби (од 18-70м2) имаат: соодветен број на кревети, ТВ, телефон, бања со туш, фен за коса, WLAN интернет (доплата). Некои соби имаат балкон или тераса, мини бар (со доплата). Економските простории се соби со пониска цена од обичната, обично помали или слични по големина и со сличен квалитет како стандард, само полошо позиционирани во хотелот (на пр. Покрај лифтот, над кујната.). Во некои соби е можно бебешко креветче (на барање) што се смета за дополнително легло. Домашни миленици можни на барање. Услуга со полупансион (појадок-вклучена, вечера-мени).

Семеен хотел, 300м оддалечен од центарот на градот.

7 ноќи / 05-12-2020

ПОЛУПАНСИОН

СТАНДАРДНА СОБА

594 € од лице.

Ски-пас
Цените на ски-картите се достапни на:

https://www.badkleinkirchheim.com/it/cabinovie-comprensorio-sciistico/prezzi-e-orari-di-apertura/

smiley

Побарајте ценовник за цела сезона на info@newwaysoftravel.com.mk.

Локација и растојанија:
Центар: 300м
Продавница за храна: 300м
Шопинг: 300м
Одморалиште надморска височина: 1.000м
Ски област / Ски-лифт: Мејбрун лифт 130м
Ски автобус (следна станица): 30м
Ски / ски надвор: Не.
Хотелски шатл: Да - бесплатен (се наоѓа на работ на ски-центарот, 130м од ски патеките и ски лифтот)

ПРОГРАМА ЗА ПАТУВАЊЕ
Ден 1
Пристигнување во избраниот хотел. Сместување и услуга според платената резервација (влез во собите е после 14:00 часот или подоцна). Слободно време. Ноќевање.
2. до претпоследниот ден
Престој во хотелот по основ на платени услуги. Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање. Последниот ден. Појадок за гости кои платиле платено ноќевање со појадок или полупансион. Напуштање на хотелските соби до 10:00 часот.

Програмата за патување може да се прилагоди во случај на групен превоз, промени во регулативата од хотелот или сите други фактори кои влијаат на престојот, пропишаната услуга и услугата.

Соби:

STANDARDNA SOBA

4163_S.jpg

STANDARD 2-3 BED WITH BALCONY

13498_S.jpg