Пребарување

Внесете клучни зборови:

2024

Аустрија зима FIRST MINUTE 2023/2023

Аустрија зима FIRST MINUTE 2023/2023

 

 

 

 

 

 

 

 

 

АВСТРИЈА ЗИМА 2023/24

Зимувањето во Австрија ќе ви овозможи незаборавно задоволство  од скијање  на одлично подготвените падини со незаборавен одмор, дружење и забава.

Австрија  е светски позната скијачка дестинација, каде што ќе уживате во уредени скијачки патеки, одличен асортиман на хотели, куќи за гости и апартмани, термални бањи, велнес објекти... Покрај тоа, врвни школи за скијање и богата après ски програма се ви стои на располагање. Сите  скијачки центри во Австрија  се поделени во три региони:  Тирол  (Тирол),  Корушка  (Кернтен) и  Салцбург  (Салцбург).

Без разлика дали барате поедноставни, широки патеки за побавно возење и долги кривини, или стрмни патеки за минирање по патеката, ќе најдете нешто за вас во овој рај за скијање. Скијачките центри во Австрија  нема да ги разочараат ниту оние кои претпочитаат скијање „слободен стил“ во длабок снег. Сместувањето во Австрија  се карактеризира со пространи апартмани, одлични хотели со планински шарм и одлични спа центри. Со оглед на близината на  Австрија  и европските автопати, многу брзо се стигнува до сите скијачки центри во овој регион. Без разлика дали сте скијач или само сакате да уживате во зимската идила, можете да најдете доволно содржина во богатата понуда за вонбордирање и традиционалното  австриско гостопримство . На оваа страница ќе најдете голем избор скијачки центри во Австрија  каде можете да го поминете вашиот зимски одмор.

https://www.kontiki.rs/sr/location/austrija  

// $(".covid19").on('click', function() { // $(".covid19").fadeOut().remove(); // });