Пребарување

Внесете клучни зборови:

Wellnes and Spa

Pirin Park Hotel 5*

Pirin Park Hotel 5*

 

 

 

 

 

 

Пирин Парк Хотел 5* е сместен на западните падини на Пирин планина, во близина на паркот Сандански Спа, кој претставува најдобар центар во Европа за лечење на бронхијална астма. Пирин Парк Хотел е член на ланецот хотели 'Sharlopov Hotels' и е идеално место за оставрување на Вашите соништа, нудејќи прекрасни градини, лековита минерална вода и незаборавни погледи. Во почетокот на 2009 година од страна на Европската Спа организација хотелот ја има добиено престижната награда 'Eurospera Wellness', која е гаранција дека хотелот ги исполнува сите европски стандарди за велнес објекти, безбедност, врвно ниво на хигена и квалитет на услугите.

Неделен спа пакет

Пакети (недела-четврток) 01.10.2023-29.03.2024 

Цените важат во работните денови /недела-четврток/ во периодот од
01.10.2023 до 29.03.2024 година, без периоди на државни, верски празници, распусти..

Цените важат во работните денови /недела-четврток/ во периодот од
01.10.2023 до 29.03.2024 година, без периоди на државни, верски празници, распусти..

сместување лица 3 ноќевања 4 ноќевања 5 ноќевања
Двокреветна СТАНДАРТ 2 372 484 589
Еднокреветна СТАНДАРД 1 278 361 435
Двокреветна СТАНДАРТ 1+1 324 426 525
Двокреветна ЛУКС 2 403 525 641
Двокреветна ЛУКС 2+1 464 607 743
ЛУКС со доп.легло 3 541 709 872
Двокреветна СУПЕРИОР 2 433 566 692
Двокреветна СУПЕРИОР 2+1 495 648 794
Двокреветна СУПЕРИОР 2+2 549 720 884

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Во цената Е вклучено:
Ноќевање, појадок, вечера, туристичка такса, туристичко осигурување и ДДВ;
20-минутна масажа со арома за секој возрасен – еднаш за време на престојот;
Интернет, паркинг, бесплатен шатл /со распоред/ до центарот на градот и назад;
Користење: базен со млазници за хидромасажа, детски базен, џакузи, солена соба, теретана;
Сауна парк / финска сауна, био сауна, парни бањи – ледена фонтана, емотивни тушеви, топли клупи и простор за релаксација/;
Парк-градина со отворен базен и детско катче;
Бесплатно детско катче и Арт центар со дополнителни услуги.

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Неспомнати услуги

Информации и доплати:
Дете од 0-3,99 г – бесплатно сместување во Лукс/Супериор двокреветна соба.
Дете од 4-11,99 г. или возрасен во двокреветна соба Лукс/Супериор, кога е трето лице во собата, се сместува на дополнителен кревет/тросед во соодветната соба.
Максималното сместување во Стандард соба е до 2 лица.
Нема можност да поставите корпа или екстра кревет.
Возрасен со две деца помеѓу 4 и 11 години ја плаќа сумата за двокреветна соба.

Пакетот не важи за периоди на национални и регионални празници.
100% претплата до 7 работни дена пред датумот на пријавување.
Хотелот го задржува правото да направи измени на овој пакет.

 

Период на валидност : 03.01.2024 – 22.12.2024

Цените се по соба за 1 ноќевање – ноќевање со појадок

сместување недела-четврток петок и сабота
Двокреветна СТАНДАРД 93 114
Еднокреветна СТАНДАРД 77 87
Двокреветна ЛУКС 108 129
Двокреветна СУПЕРИОР 124 144
Доплати, попусти
Дете до 3,99 години бесплатно
Дете 4-11,99 г. на дополнително легло / во супериор или лукс соба 18
Дете 4-11,99 г. на редовно легло /во еднокреветна стандард, супериор или лукс соба 10
Возрасен на дополнително легло / во двокреветна супериор или лукс соба 28
Вечера / возрасен 20
Вечера / дете 4-11,99 г. 10
       

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

 

Во цената Е вклучено:
Ноќевање со појадок
Туристичка такса
Безжичен интернет
Паркинг
Бесплатен шатл / до од центарот на градот
Фитнес сала
Затворен топол базен
Детски базен
Џакузи
Солена соба
Парк-градина со голем базен
Финска сауна
Био сауна
Парни бањи
Ледена фонтана
Топли лежалки

 

Во цената НЕ Е вклучено:
Патничко осигурување
Превоз
Неспомнати услуги
Личен трошок на патникот
Пијалок за време на оброците

 

Максималното сместување во СТАНДАРД соба е 2 лица, не е можно да се постави дополнителен кревет.

// $(".covid19").on('click', function() { // $(".covid19").fadeOut().remove(); // });