Пребарување

Внесете клучни зборови:

Wellnes and Spa

KATARINO SPA 4*, Razlog

KATARINO SPA 4*, Razlog

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗИМСКИ СПА & СКИ ОДМОР 3.01.- 21.04.2022 година, со 10% попуст, со појадок и вечера

 

За скијачи:

⦁ Купете ски карти директно на рецепцијата на хотелот.

⦁ Бесплатни трансфери од/до почетната станица на лифтот во Банско на распоред.

⦁ Бесплатно користење на простор за скијање.

ПАКЕТ „ЗИМСКИ СКИ § СПА ОДМОР“ (HB)

Вид на соба 03 - 9.01.2022  01/10 - 05/03/2022 6.03.-21.04.2022 
Мин. престој
2 ноќевања            Нед- чет. 
3 ноќевања.        петок - саб.
2 ноќевања          Нед - чет.
3 ноќевања.       петок - саб.
2 ноќевања.         Нед - чет.
3 ноќевања.      петок - саб.
Сместување во главната зграда на хотелот
Делукс соба за 2 249 226 207
Делукс соба со балкон за 2 286 272 248

Џуниор апартамент за 2

329 313 286
Апартамент Делукс за 2 379 359 328
ВИП апартаментсо тераса за 2 455 431 394
Сместување во апартмани во вили Вихрен
Апартамент со 2 спални за 4 лица 573 544 497


Цените на пакетот се во лева по соба од ноќевање, при сместување 2 гости на редовни кревети, за минимум 3 ноќевања за викенд или 2 ноќевања во недела-четврток и вклучуваат:


⦁ Удобни ноќи, богат појадок и врвни вечери  со внимателно одбрани јадења, подготвени со голема љубов по автентични рецепти со  природни производи од нашите фарми.

⦁ Бесплатно користење на  Детско катче , кое ги предиспонира нашите млади гости за луди и забавни игри под надзор на професионални бебиситерки.

⦁ Бесплатен пристап до термалниот простор во СПА Центар Катарино - внатрешен и надворешен базен со лековита минерална вода со температура од 34 степени C, пештера џакузи, солена соба, финска сауна, сауна со киви, инфрацрвена сауна, арома парна бања, панорамска парна бања , лакониум, авантуристички тушеви, тепидариум, панорамски простор за релаксација со отворен камин, ледена фонтана.

⦁ Надворешен и внатрешен паркинг до исцрпување на местата.

⦁ Бесплатен WI-FI интернет во комплексот.

⦁ 9% ДДВ.

⦁ Цените за апартман со 2 спални во Вила Вихрен се за сместување до 4 возрасни и 1 дете до 13,99 год.

Доплата: Цените не вклучуваат турнеја. такса 1,09 лева по лице по ноќевање, која е задолжителна за сите гости.

Услови за резервации, откажувања, плаќање, валидни за пакетот:

Ø Резервацијата е загарантирана со претплата за 1 ноќ.

Ø Доколку се откаже до 7 дена пред датумот на пристигнување, нема да се наплаќа такса.

Ø Доколку резервацијата е откажана 7 дена или помалку пред датумот на пријавување, однапред платениот износ ќе го наплати хотелот како казна.

Ø Во случај на скратување на престојот во Хотелот, клиентот должи казна од 1 ноќевање.

 

Максимално сместување / капацитет
 • Делукс соба и Делукс соба - 2 возрасни + 1 дете до 13,99
 • Junior Suite и App. Делукс - 2 возрасни + 2 деца до 13,99 години или 3 години + 1 дете до 13,99 год
 • ВИП Апартман - 2 возрасни + 1 дете до 3,99 год
 • Апартман со 2 спални во Вила Вихрен - 4 возрасни и 1 дете до 13,99 год.
Политика за сместување на деца и трет возрасен
 • За еднокреветно сместување во луксузна и лукс соба, гостинот ужива 10% попуст.
 • Деца до 5,99 години се сместуваат бесплатно во соба на 2 родители кои целосно плаќаат според наведениот капацитет на просторијата. За деца до 2,99 години обезбедуваме бесплатни корпи за перење на барање.
 • За 1 дете од 6 до 13,99 години на дополнително легло се плаќа 50% од цената по возрасен за двајца родители кои редовно плаќаат.
 • За 1 дете до 5,99 години и второ дете од 6 до 13,99 години, сместено со 1 возрасен, цената на собата е еднаква на цената за еднокреветно сместување.
 • За 1 возрасен и 2 деца 6 - 13,99 години цената се пресметува како за двајца возрасни.
 • Едно дете од 0 до 13,99 години на редовен кревет во соба со еден возрасен се сместува бесплатно, а собата се плаќа за еднократна употреба.
 • Прво дете 6-13,99 години на дополнително легло во апликација. Јуниор и апликација. Делукс плаќа 50% за возрасен кревет, а второ дете од 0 до 13,99 е бесплатно
 • Трето возрасно лице на дополнително легло доплаќа 70% од цената на обичен кревет.
 • Дете до 13,99 години на дополнително легло креветот во апартман со 2 спални во Вила Вихрен е бесплатно.

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: