Пребарување

Внесете клучни зборови:

Авио Билети

Резервирајте авионски карти за сите светски дестинации! СЛУЖБА ЗА КЛИЕНТИ 24/7

Резервирајте авионски карти за сите светски дестинации!
СЛУЖБА ЗА КЛИЕНТИ 24/7

За сите информации во врска со авионските карти, нивна достапност и резервација, можете да  испратете барање на нашата e-mail адреса: info@newwaysoftravel.com.mk или јавете се во агенција. Ќе добиете одговор во најкус можен рок. 

 

  jpeg      jpeg     

 

 

 

 

Почитувани клиенти и пријатели,
Поради ситуацијата со ширењето на КОВИД-19, препорачуваме секогаш да ги проверувате полисите за патување на официјалните веб-страници пред да патувате.
Можеби нема да ви биде дозволено да влезете во земјата во која одите или ќе бидете во карантин по пристигнувањето.
Целосната листа на ограничувања за патување, како и детални информации за специјални дозволи за патници, може да се најдат на следната врска: https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm
Тековните политики на авиокомпанијата за откажување на летови или можност за доброволно откажување на летот, ве советуваме да ги следите страниците на авиокомпаниите. Промените во правилата и политиките се прилично динамични, затоа се воздржуваме да ги ставиме како текст на нашата веб -страница, но ви даваме линкови до главните на европскиот пазар.
Ако ви е тешко да разберете одредена политика, со задоволство ќе ви помогнеме

Bulgaria Air:
https://www.air.bg/en/news/updated-bulgaria-air-with-changes-of-its-flight-schedule-until-the-end-of-april

Lufthansa:
https://www.lufthansa.com/xx/en/flight-information.html

Austrian Airlines:
https://www.austrian.com/Info/Flightinformation/Travel%20Alerts.aspx

Air France:
https://www.airfrance.bg/BG/en/common/page_flottante/information/coronavirus.htm

KLM:
https://www.klm.com/travel/bg_en/prepare_for_travel/up_to_date/flight_update/index.htm

British Airways:
https://www.britishairways.com/en-bg/information/incident/coronavirus/latest-information

LOT:
https://www.lot.com/bg/en/current-rebooking-and-refund-information

Alitalia:
https://www.alitalia.com/en_en/fly-alitalia/news-and-activities/news/info-flights.html

AirSerbia:
https://www.airserbia.com/en/information/flights/travel-information-coronavirus

TAROM:
https://www.tarom.ro/en/covid-19

Aegean Airlines:
https://en.aegeanair.com/aegean-announcement/

Turkish Airlines:
https://www.turkishairlines.com/en-int/announcements/coronavirus-outbreak/

QATAR Airways:
https://www.qatarairways.com/en/travel-alerts/COVID-19-update.html

Emirates:
https://www.emirates.com/bg/english/help/travel-updates/

Fly Dubai:
https://www.flydubai.com/en/contact/operational-updates#update-on-coronavirus-covid-

Ryan Air:
https://www.ryanair.com/ie/en/useful-info/disruptions-and-refunds/coronavirus-covid-19

WIZZAIR:
https://wizzair.com/bg-bg/aktualna-putnicheska-informatsiya

EasyJet:
https://www.easyjet.com/en/policy/coronavirus

Eurowings:
https://www.eurowings.com/en/information/news-help/information-coronavirus.html

Веруваме дека билетите за летање лесно се купуваат самостојно, но многу често излегува дека е потребна помош или совет од искусен патник не само за процесот на купување, туку и за избор на вистинските времиња и врски. Покрај тоа, многу често е поевтино кога тур -операторот го прави тоа за себе.
Можете да ни верувате и да седите удобно на канапето и да пиете пијалок додека не го најдеме најдоброто решение за вас.

ЗОШТО ДА ГО РЕЗЕРВИРАTЕ ВАШИОТ ЛЕТ СО НАС

 

ОДЛИЧНИ И ЕФТИНИ ЗДЕЛКИ

Можеме да ви ги донесеме најдобрите зделки за летови за дестинацијата што ја избирате, благодарение на нашето 10+ годишно искуство.

СЛУЖБА ЗА КЛИЕНТИ 24/7

Ние сме секогаш достапни и подготвени да ви помогнеме при патувањата. Не двоумете се да не контактирате по телефон или е -пошта.

ЛЕСНО И БРЗО РЕЗЕРВИРАЊЕ

Резервирањето на вашиот лет може да биде стресно. Затоа се грижиме за сите детали. Вие само треба да ја изберете вашата дестинација.

СИТЕ ОБЛАСТИ ОПФАТЕНИ

Отсекогаш сте сакале да одите во Виетнам, Тајван, Африка или на друго место далеку од вашата локација?

Може да ви резервираме лет до која било точка во светот. Благодарение на нашето партнерство со најголемите сојузи на авиокомпании, можеме да преговараме за најдобрите зделки за вас.