Пребарување

Внесете клучни зборови:

Wellnes and Spa

Grand Hotel Therme - Термален СПА хотел

Grand Hotel Therme - Термален СПА хотел

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Селото Бања, каде што се наоѓа Гранд Хотел Терме е во близина на одморалиштето Банско.
Ова ви дава можност да го комбинирате термалното со активен ски одмор.

Удобности во Гранд Хотел Терме

8 Ресторани и барови
Фитнес
Ски шкафче
Аниматори
Собна услуга
Детско катче
Греење
Паркинг
Комплексот има фудбалско игралиште со олимписка големина со природна трева.

СПА (на 3000 м2 – оаза за умот, телото и духот)
Комплексот се снабдува со минерална вода од извор кој се наоѓа на 3 км. од селото Бања.

Минералната вода во Бања има просечна температура од 58°C и има лековити својства, како за надворешна, така и за внатрешна употреба.

СПА центар Внатрешен минерален базен
Надворешен минерален базен-за возрасни
2 Надворешени базени
Лакониум
Билна сауна
Финска сауна
Арома сауна
Арома парна бања
Парна бања со шок базен
Сауна
Џакузи

Цени 2024 по соба на ден

сместување 03.01.2024-15.04.2024 капацитет
Услуга HB ALL  
Double Deluxe room 180 220 2ad+1 child/1.99y/
Executive room 190 230 2ad
Executive premium room 190 230 2ad+1 child/5.99y/
Family room 230 270 2ad+1 child/11.99y/
Family Suite 240 280 2ad+1 child/11.99y/
One-bedroom APP (rate for 2 persons) 280 325 2adl+2chd(5.99and 11.99) 3+0 ;3+1(11,99)
Two-bedroom APP (rate for 4 persons) 380 445 4ad+1child/5.99y/
Three Bedroom House 640 755 6ad
Release period 14 days  

Цените се во €, се плаќа во денари, 1 € = 62 денари

HB – полупансион ( појадок и вечера )
ALL – се вклучено ( локални-национални пијалоци)

Доплати и попусти
Дете до 5,99 бесплатно
Дете 6-11,99 35.00 € – HB / 45.00 € – ALL (на ден)
Трет возрасен 50.00 € – HB / 75.00 € – ALL (на ден)

Во цената е вклучено
Ноќевање,
Избор на услуга-храна,
Користење на главните згради СПА објекти како што се:
Затворен базен со минерална вода 38 степени,
Билна сауна,
Финска сауна,
Арома сауна,
Арома парна бања,
Парна бања со шок базен,
Надворешен  базен само за возрасни со минерална вода 38 степени и
2 други надворешни базени.
Склад за опрема за скијање,
Шатл-автобуски превоз хотел – гондола со лифт – хотел (по распоред).

Во цената не е вклучено
Превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 0,61 € по лице за ноќ.

Плаќање:
50% – 5 дена со резервацијата
50% – 14 дена пред пристигнување

Специфични услови:
Минимум 3 ноќевања за сите периоди.
Хотелот го зачувува своето право да ги менува цените во случај владата/локалните власти да ги променат веќе постоечките даноци, да применат нови или да има значителни поскапувања на економските услуги како вода, струја, гас и друго

HB пакетот вклучува:

Појадок (шведска маса):
разновидни топли и ладни јадења, солени и слатки закуски, англиски појадок, специјалитети од јајца, разни млечни производи, ладно месо и сирења, избор на пекарски производи, различни топли палачинки и вафли, житарки и мешунки, свежо сезонско и сушено овошје, избор на џемови од овошје, различни видови преливи, свеж зеленчук, јаткасти плодови, дел за исхрана, мени за бебиња и деца, кафе, чај, сокови

Вечера (шведска маса):
избор на свежи витамински салати и супи, богат избор на јадења од бугарската и интернационалната кујна, специјални тематски вечери – бугарски, азиски, италијански, мексикански, медитерански, балкански, вегетаријански и месни јадења, тестенини, избор на пекарски производи, слатко бифе со разновидни десерти, диетален дел, свежо сезонско овошје, бебешко и детско мени, чај, сокови

Се вклучено: пакетот вклучува:

Појадок (шведска маса):
разновидни топли и ладни јадења, солени и слатки закуски, англиски појадок, специјалитети од јајца, разни млечни производи, ладно месо и сирења, избор на пекарски производи, шоу готвач со различни топли палачинки и вафли, житарки и мешунки, свежо сезонско и сушено овошје, избор на џемови од овошје, различни видови преливи, свеж зеленчук, јаткасти плодови, дел за исхрана, мени за бебиња и деца, кафе, чај, сокови

Доцен појадок (шведска маса)
топли и ладни закуски, сендвичи, сезонско овошје, мали слатки, солени, диететски дел

Попладневни закуски (шведска маса)
топли и ладни закуски, сезонско овошје, сендвичи, мали колачи, ѓевреци, слатко шведска маса со домашни десерти, диететски дел

Ручек (шведска маса):
избор на свежи витамински салати и супи, богат избор на јадења од бугарската и интернационалната кујна, специјални тематски вечери – бугарски, азиски, италијански, мексикански, медитерански, балкански, вегетаријански и месни јадења, тестенини, избор пекарски производи, слатко бифе со разновидни десерти, диетален дел, свежо сезонско овошје, бебешко и детско мени, чај, сокови

Вечера (шведска маса):
избор на свежи витамински салати и супи, богат избор на јадења од бугарската и интернационалната кујна, специјални тематски вечери – бугарски, азиски, италијански, мексикански, медитерански, балкански, вегетаријански и месни јадења, тестенини, избор пекарски производи, слатко бифе со разновидни десерти, диетален дел, свежо сезонско овошје, бебешко и детско мени, чај, сокови.

// $(".covid19").on('click', function() { // $(".covid19").fadeOut().remove(); // });