Пребарување

Внесете клучни зборови:

Wellnes and Spa

Izvor 5* Аранѓеловац \ Србија

Izvor 5*
Аранѓеловац \ Србија

 

 

 

 

 

ХОТЕЛ ИЗВОР – БУКОВИЧКА БАЊА

 

ОПИС : 

Доколу ви е потребна пауза од стресот во секојдневниот живот, мир и тишина ,релаксација во минерални води,спа третмани ,масажи,фитнес ,аква паркови сето тоа можете да го најдете во Извор.

Извор е ликсузен хотел распространет на површина од 32 000 м2, во Арангеловац – Буковичка Бања, на 75км од Белград.

Овој престижен хотел плени со својата архитектура и модерен ентериер со највисок квалитет на услуги и содржини со посебен акцент на велнес центарот кој располага со 10 базени,со природна , лековита , минерална вода прочистена со најнова технологија.

Исто така ќе уживате во различните светски кујни ,како и домашни специјалитети кои за вас ги припремаат најдобрите меѓународни и домашни готвачи

Хотелот има капацитет од 500 гости ,сместени во еднокреветни и двокреветни соби,супериор соби,апартмани и супериор апартмани.Во склоп на хотелот има 4 соби опремени за лица со посебни потреби.

SPA & Wellness центарот на хотелот “Извор” ги содржи следните објекти:

-Голем централен затворен базен (30 ° C) ,Отворен базен со бар во вода, отворен и затворен базен за деца,турска бања,парна бања,био сауна ,финска сауна ,соби за масажа итн

За гостите на хотелот користење на спа и велнес центар е бесплатно,како и користењето на аква паркот кој претставува детска атракција.

ЦЕНОВНИК : 

ериод

Денови на престој

Двокреветна соба (2+0)

Супериор соба (2+1)

Цени валидни за период на престој до   23.12.22

2 ноќевања на база  полупансион

(од петок до недела)

209

249

3 ноќевања на база полупансион

(од четврток до недела)

315

375

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дадените цени се по лице за 2 или 3 ноќевања на база полупансион зависно типот на соба

 Во дадената цена е вклучено

Ноќевање на база полупансион ( појадок и вечера)

 

A hoteli 0

 

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: