Пребарување

Внесете клучни зборови:

Wellnes and Spa

MAXI Park Hotel & SPA 5*,Велинград

MAXI Park Hotel & SPA 5*,Велинград

 

 

 

 

Понудата е валидна за сместување за денови од недела до четврток
За период 03.01– 30.06.2022
(понудите не важат за верски, национални, официјални празници)

Цените се по соба за 2,3,4 или 5 ноќи ( услуга по избор)

сместување капац. 2 BB 2 HB 3 BB 3 HB 4 BB 4 HB 5 BB 5 HB
Standard studio 2adl+1chd 223 267 318 380 409 489 494 591
Standard studio 1adl+1chd 170 194 242 276 311 356 376 429
Deluxe studio 2adl+1chd 257 301 366 428 472 552 569 666
Deluxe studio 1adl+2chd 189 214 269 304 347 391 419 472
Premium studio 2adl+2chd 272 316 387 449 498 578 601 698
Premium studio 1adl+2chd 208 233 296 331 382 427 461 515
Junior suite 2adl+2chd 287 330 407 469 525 605 633 730
Junior suite 1adl+2chd 223 248 318 352 409 454 494 548
Доп. легло за adl/chd над 12 г. 52 82 78 123 104 164 156 205

Цените се во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари

chd -дете до 11,99 год. adl – возрасен, BB = ноќевање со појадок, HB = полупансион

Во цената Е вклучено:
Појадок или појадок и вечера,
СПА центар со отворен базен со минерална вода,
Внатрешен базен со минерална вода,
Базен со водени ефекти,
Базен со сол од Мртво Море
Три топли мини базени
Парна бања,
Фински сауна,
Руска сауна,
Сауна од кедрово дрво,
Тепидариум,
Фитнес,
Просторија за релаксација,
Паркинг,
Туристичка такса,

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Неспомнати услуги
Личен трошок на патникот

Понудата е валидна за сместување за денови од недела до четврток
За период 03.01– 30.06.2022
(понудите не важат за верски, национални, официјални празници)

Цени на ден за соба за минимум 7 ноќевања

сместување капацитет 7+ ноќевања со појадок 7+ полупансиони
Standard studio 2adl+1chd 101 120
Standard studio 1adl+1chd 78 89
Deluxe studio 2adl+1chd 117 136
Deluxe studio 1adl+2chd 86 97
Premium studio 2adl+2chd 124 143
Premium studio 1adl+2chd 94 105
Junior suite 2adl+2chd 131 150
Junior suite 1adl+2chd 101 112
Доплата за adl 26 41

Цените се во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари

chd -дете до 11,99 год. adl – возрасен, BB = ноќевање со појадок, HB = полупансион

Во цената Е вклучено:
Појадок или појадок и вечера,
СПА центар со отворен базен со минерална вода,
Внатрешен базен со минерална вода,
Базен со водени ефекти,
Базен со сол од Мртво Море
Три топли мини базени
Парна бања,
Фински сауна,
Руска сауна,
Сауна од кедрово дрво,
Тепидариум,
Фитнес,
Просторија за релаксација,
Паркинг,
Туристичка такса,

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Неспомнати услуги
Личен трошок на патникот

Цени на ДЕН за СОБА

услуга ноќевање со појадок полупансион
сместување кап недела-четврток петок и сабота недела-четврток петок и сабота
Standard Studio 2+1 100 118 120 136
Standard studio 1+1 76 90 88 104
Deluxe Studio 2+1 114 136 136 156
Deluxe Studio 1+1 86 100 96 114
Premium Studio 2+2 122 146 142 164
Premium Studio 1+2 94 106 104 120
Junior Suite 2+2 128 154 148 174
Junior Suite 1+2 100 114 110 128
Apartment 2+2 144 160 164 180
Apartment 1+2 108 122 128 140
VIP Apartment 2+2 222 252 246 276

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Деца до 11,99 години се сместуваат бесплатно
Доплата за трет возрасен на дополнително легло: 26 € (ноќевање со појадок)
Доплата за трет возрасен на дополнително легло: 41 € (полупансион)

Легенда:
2+ 1 = две возрасни лица + 1 дете
1+1 = еден возрасен + 1 дете
1+2 = еден возрасен + 2 деца

Во цената Е вклучено:
Појадок или појадок и вечера,
СПА центар со отворен базен со минерална вода, затворен базен со минерална вода, базен со ефекти на вода, базен со сол од Мртвото Море и три жешки мини базени.
Парна бања, финска сауна, руска сауна, тепидариум, фитнес сала, просторија за одмор, паркинг, туристичка такса…

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Неспомнати услуги

Информации, услови, попусти
Овие цени не важат за време на верски или национални празици, специјални понуди..
Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата
Важат Општите услови на патување.

 

ДЕ ЛУКС СТУДИО (48м2)
Џамбо кревет, мини-бар со алкохолни и безалкохолни пијалоци, бања со туш и када, бањарки,  крпи, клима, сеф, кабловска телевизија, безжичен интернет (wi fi)
Делукс студиото нуди сместување за 2 возрасни лица на редовно легло и 1 дете или возрасен на дополнително легло / софа кревет /. Повеќето од студијата имаат балкони.

ПРЕМИУМ СТУДИО (50м2)
Џамбо кревет, мини-бар со алкохолни и безалкохолни пијалоци, бања со туш и када, бањарки,  крпи, клима, сеф, кабловска телевизија, безжичен интернет (wi fi)
Премиум студиото нуди сместување за 2 возрасни на редовно легло и 2 деца или 1 возрасен на дополнително легло / софа кревет /. Сите премиум студија имаат балкони и панорамски поглед кон градот или планината.

ЈУНИОР СУИТ  (54м2)
Џамбо кревет, мини-бар со алкохолни и безалкохолни пијалоци, бања со туш и када, бањарки,  крпи, клима, сеф, кабловска телевизија, безжичен интернет (wi fi)
Јуниор суит нуди сместување за 2 возрасни на редовно легло и 2 деца или 1 возрасен на дополнително легло / софа кревет /. Сите Јуниор суити имаат балкони и панорамски поглед кон градот или планината.

ЛОБИ БАР
Лоби барот е стилски опремен со масивен барок мебел..
Лоби барот е отворен 24 часа и нуди широк спектар на алкохолни и безалкохолни пијалоци.
Во близина на него има детско игралиште каде што децата можат да се забавуваат

ВИСКИ БАР
Виски барот е најпрефинетиот бар во Велинград со префинета атмосфера.
Виски барот е совршено место за состаноци, со повеќе од 200 видови виски и ретки пијалоци

РЕСТОРАН a-la-carte
Најновиот a-la-carte ресторан, Модерно место со пријатна атмосфера и квалитет на подготвени јадења од локални производи по рецепти инспирирани од Родопите.
Сето ова е подготвено од врвниот готвач Андре Токев.

РЕСТОРАН ГАЛЕРИЈА
Дизајниран во светли пастелни бои, во ресторанот Галерија се служи појадок и вечера.
Започнете го денот со пијалок од утринското кафе внатре или на пространа тераса во срцето на паркот со борова шума. Ресторанот „Галерија“ има 200 места.
Нуди различна интернационална кујна (руска, медитеранска, бугарска)

СПА БАР
За погодност на посетителите, СПА центарот има внатрешен бар.
Додека се релаксирате во бањата или се забавувате во минералните базени, за ваша удобност ви обезбедивме бар со богата разновидност на пијалоци, здрави шејкови и смути.
Поради епидемиолошката вонредна состојба предизвикана од коронавирусот СОВИД-19, објектот беше привремено затворен. Сега одново клиентите можат да уживаат во пијалоци во лоби барот.
Работно време на внатрешниот бар: секој ден од 08.00 до 20.00 часот.

БАР ЗА КАФЕ НА ОТВОРЕНО
На располагање на гостите е отворен кафе-бар, каде што можете да консумирате пијалоци во топлите денови од годината, без да го прекинувате опуштањето околу базените.
Кафе-барот е убаво место за одмор со кафе, освежителни пијалоци, сладолед и вкусни сендвичи, кои се подготвуваат на самото место.
Работно време: секој ден од 8,00 до 20,00 часот

МИНЕРАЛНИ БАЗЕНИ
Природното богатство на хотелот се 5 топли минерални базени, кои се „хранат“ од два извори на минерална вода.
Двата отворени базени имаат температура од 36 ° C, а секој базен има џакузи со ефекти на вода за да придонесе за посакуваната релаксација. Водата има уникатни лековити својства.

БАЗЕНИ
Трите затворени базени се дел од СПА центарот на Maxi Park Hotel & Spa. Работат во текот на целата година, се „хранат„ од природен извор со минерална вода од 95 ° C. Базените имаат квалификувани спасувачи во текот на целата година за да се осигури безбедноста на гостите.
Надворешните базени работат според временските услови.

ГОЛЕМ БАЗЕН
Големиот базен во Maxi Park Hotel & Spa е длабок од 1,00 до 1,50 м и долг 17,50 м, со посебен дел за најмладите гости. Минералната вода има температура од 33 ° С. Базенот е опкружен со бројни области за релаксација, како и затворен бар за пијалоци.

СОЛЕН БАЗЕН
Водата во овој базен има целогодишна температура од 36 степени, збогатена со соли на Мртвото Море. Овие соли имаат позитивен ефект поради содржината на хемискиот состав на солта, која се состои од 26 минерални елементи во трагови. Употребата на соли на Мртвото Море е корисна за нервниот систем, намалување на стресот и напнатоста во телото, ревматска болка во зглобовите.
Употребата на соли на Мртвото Море за убава кожа е позната уште од античко време. Тие ефикасно ја чистат кожата, помагаат да се отстранат различните осипи, како и хидратацијата и еластичноста. Солите на Мртвото Море имаат антиалергиско, антиинфламаторно и смирувачко дејство.

БАЗЕН СО ВОДНИ ЕФЕКТИ
Во базенот со ефекти на вода може да се почувствува моќта на водата, благодарение на дополнителните додатоци што ги додадовме на минерална вода од 36 ° C.
Во овој базен можете да се опуштите во кревети со вода, да почувствувате нежно галење на водата што истура од лакот или да ја почувствувате нејзината моќ благодарение на дополнителната опрема за хидромасажа.

КОНТРАСТ БАЗЕН
Бавното потопување во овој базен предизвикува постепено затегнување на сите мускули и контракција на крвните садови од дното нагоре. Ја поддржува циркулацијата на крвта и лимфата, го зајакнува имунолошкиот систем и олеснува низа болести.
Ефектот се подобрува кога потопувањето е веднаш по престојот во сауна или парна бања.

ЛЕКОВИТИ РАСТВОРУВАЧИ
Трите лековити топи имаат температура од 36 °, 38 ° и 40 ° степени и се наоѓаат во затворениот дел од СПА центарот за да бидат достапни за гостите во текот на целата година. Лековитите растворувачи помагаат да се регулира метаболизмот и да се зголеми виталната активност

САУНА ПАРК
Се загрева, ја чисти кожата, ги релаксира мускулите, делува релаксирачки, стврднува …
Сауната е добро позната по своите здравствени придобивки. Тоа е природен и релаксирачки начин за прочистување, подмладување. Сауната е одлична за чистење на кожата и целото тело, бидејќи топлината ги отвора порите на кожата. Од високата температура телото се поти и со тоа токсините се ослободуваат преку потта. Сауната делува релаксирачки и им помага на луѓето кои се под стрес. Ги релаксира преморените мускули после тренинг, помагајќи му на автономниот нервен систем, кој го контролира истегнувањето на мускулите.
Сауната не се препорачува за време на бременоста.
Минималната возраст за пристап до термалната област, која вклучува сауни, парна бања и просторија за релаксација, е 12 години поради безбедноста, здравјето на децата.
Деца на возраст под 12 години можат да уживаат во затворените и надворешните базени.
Финската сауна е отворена само за време на викендот.

РУСКА САУНА
Традиционалната руска сауна ги комбинира поволните ефекти на сауната со лековито дејство на разни видови билки. Ниска влажност, висока температура на воздухот, се користи топла до топла пареа.
Предности: Ги проширува порите на кожата, стимулира елиминација на токсините, го забрзува метаболизмот, го релаксира целото тело, ја подобрува заситеноста на кислород во клетките и формирање на црвени крвни клетки.

ФИНСКА САУНА
Финската сауна се карактеризира со многу висока температура и мала влажност. Мешана со арома на нане или еукалиптус, топло дрво, сауната создава уникатно чувство.
Предности: Ефект на чистење на целото тело, ја подобрува циркулацијата на крвта, ја ублажува болката во мускулите, ги забрзува метаболичките и детоксикалните процеси во телото, ги подобрува респираторните проблеми и астмата

КЕДРОВА САУНА
Влажноста во кедровата сауна е мала и температурата на воздухот достигнува 70 степени.
Придобивки: Пријатната арома што ја испушта материјалот е погодна за релаксација, медитација и делува смирувачки, помага во природата и делува лековито врз кашлицата и отежнато дишење.

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: