Пребарување

Внесете клучни зборови:

Wellnes and Spa

MAXI Park Hotel & SPA 5*,Велинград

MAXI Park Hotel & SPA 5*,Велинград

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Цени за период 02.01-30.06.2024  недела – четврток
(овие цени не важат за деновите петок и сабота)

MAXI Park Hotel & Spа

сместување 2 BB 2 HB 3 BB 3 HB 4 BB 4 HB 5 BB 5 HB
Стандард студио /2+1/ 235 280 340 408 440 525 523 625
Стандард студио /1+1/ 180 207 260 300 335 388 400 460
Делукс студио /2+1/ 277 323 400 468 517 603 615 718
Премиум студио /2+2/ 290 346 420 502 542 646 646 770
Jуниoр суит /2+2/ 304 360 440 522 568 670 677 800

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Деца до 11,99 се сместуваат бесплатно.
BB – Ноќевање со појадок
HB – Полупансион (појадок и вечера)

MAXI SUITES

сместување 2 BB 2 HB 3 BB 3 HB 4 BB 4 HB 5 BB 5 HB
Апартман со 1 спална /2+2/ 230 286 334 414 430 534 512 635
Дете над 12 г или возрасен допл. 50 82 77 123 102 164 128 205

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Деца до 11,99 се сместуваат бесплатно.
BB – Ноќевање со појадок
HB – Полупансион (појадок и вечера)

Еден возрасен и дете до 11,99 г., на редовно легло се смета како еднокреветна соба
Доплата за трето возрасно лице на дополнително легло: (BB) – 29 € / (HB) – 47 €

Цените се по СОБА и вклучуваат:
Број ноќевања со појадок или појадок и вечера – по избор
Внатрешен минерален базен,
Базен со сол од Мртво Море,
Надворешен минерален базен и џакузи,
3 минерални топи,
Финска сауна,
Руска сауна,
Кедар сауна,
Парна бања,
Тепидариум,
Солена соба,
Солена сауна,
Соба за релаксација,
Фитнес,
Еко-патека,
Безжичен интернет,
Паркинг,
Туристичка такса,

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Неспоманати услуги

Напомена !
Неделен пакет – сместување недела – четврток
Резервации со 30% аконтација.
Понудата важи за сместување во работни денови / недела – четврток / во периодот 01.01 – 30.06.2024 година, со исклучок на државните и официјалните празници и специјалните пакети.

MAXI Park Hotel & SPA

Сместување Недела-Четврток Недела-Четврток Петок и Сабота Петок и Сабота
услуга појадок појадок и вечера појадок појадок и вечера
Стандард студио /2+1/ 128 152 148 172
Стандард студио /1+1/ 98 112 118 132
Делукс студио /2+1 / 150 175 175 200
Делукс студио /1+1/ 110 125 130 145
Премиум студио /2+2/ 158 188 188 218
Премиум студио /1+2/ 120 135 138 152
Јуниор суит /2+2/ 165 195 200 230
Јуниор суит /1+2 / 130 145 150 165

 MAXI SUITE

Апартман со 1 спална /2+2/ 125 140 152 170
Апартман со 1 спална /1+2/ 90 105 105 120

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Деца до 11,99 г. се сместуваат бесплатно со 2 возрасни во соба
Еден возрасен и дете до 11,99 г., на редовно легло се смета како еднокреветна соба
Доплата за трето возрасно лице на дополнително легло: (BB) – 29 € / (HB) – 47 €

Цените се по соба во евра за ноќ и вклучуваат:
Појадок или појадок и вечера,
Внатрешен минерален базен,
Базен со сол од Мртво Море
Надворешен минерален базен и џакузи,
3 минерални топи,
Финска сауна,
Руска сауна,
Кедар сауна,
Парна бања,
Тепидариум,
Солена соба,
Солена сауна,
Соба за релаксација,
Фитнес,
Еко-патека,
Безжичен интернет,
Паркинг,
Туристичка такса,

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Неспоманати услуги

Услови:
Пријавувањето во хотелот после 14:00 часот, а одјавувањето до 12:00 часот.
При користење соба од 12:00 до 17:30 часот последен ден, се плаќа 50% од цената за ноќевање.
Доколку просторијата се користи после 17:30 часот последниот ден, се плаќа целосна цена.

Цените не важат за :
Национални, официјални и регионални празници.
Специјални понуди и други пакети.
Корпоративни настани.

СТАНДАРД СТУДИО (46 м2)
Џамбо кревет, мини-бар со алкохолни и безалкохолни пијалоци, бања со туш и када, бањарки,  крпи, клима, сеф, кабловска телевизија, безжичен интернет (wi fi)
Стандард студио нуди сместување на 2 возрасни лица на редовни леглаа и 1 дете или возрасен на дополнителен кревет /продолжен софа/. Се наоѓаат на приземје или кат со поглед на градот или на паркингот. Некои од нив имаат балкон.

ДЕ ЛУКС СТУДИО (48м2)
Џамбо кревет, мини-бар со алкохолни и безалкохолни пијалоци, бања со туш и када, бањарки,  крпи, клима, сеф, кабловска телевизија, безжичен интернет (wi fi)
Делукс студиото нуди сместување за 2 возрасни лица на редовно легло и 1 дете или возрасен на дополнително легло / софа кревет /. Повеќето од студијата имаат балкони.

ПРЕМИУМ СТУДИО (50м2)
Џамбо кревет, мини-бар со алкохолни и безалкохолни пијалоци, бања со туш и када, бањарки,  крпи, клима, сеф, кабловска телевизија, безжичен интернет (wi fi)
Премиум студиото нуди сместување за 2 возрасни на редовно легло и 2 деца или 1 возрасен на дополнително легло / софа кревет /. Сите премиум студија имаат балкони и панорамски поглед кон градот или планината.

ЈУНИОР СУИТ  (54м2)
Џамбо кревет, мини-бар со алкохолни и безалкохолни пијалоци, бања со туш и када, бањарки,  крпи, клима, сеф, кабловска телевизија, безжичен интернет (wi fi)
Јуниор суит нуди сместување за 2 возрасни на редовно легло и 2 деца или 1 возрасен на дополнително легло / софа кревет /. Сите Јуниор суити имаат балкони и панорамски поглед кон градот или планината.

ЛОБИ БАР
Лоби барот е стилски опремен со масивен барок мебел..
Лоби барот е отворен 24 часа и нуди широк спектар на алкохолни и безалкохолни пијалоци.
Во близина на него има детско игралиште каде што децата можат да се забавуваат

ВИСКИ БАР
Виски барот е најпрефинетиот бар во Велинград со префинета атмосфера.
Виски барот е совршено место за состаноци, со повеќе од 200 видови виски и ретки пијалоци

РЕСТОРАН a-la-carte
Најновиот a-la-carte ресторан, Модерно место со пријатна атмосфера и квалитет на подготвени јадења од локални производи по рецепти инспирирани од Родопите.
Сето ова е подготвено од врвниот готвач Андре Токев.

РЕСТОРАН ГАЛЕРИЈА
Дизајниран во светли пастелни бои, во ресторанот Галерија се служи појадок и вечера.
Започнете го денот со пијалок од утринското кафе внатре или на пространа тераса во срцето на паркот со борова шума. Ресторанот „Галерија“ има 200 места.
Нуди различна интернационална кујна (руска, медитеранска, бугарска)

СПА БАР
За погодност на посетителите, СПА центарот има внатрешен бар.
Додека се релаксирате во бањата или се забавувате во минералните базени, за ваша удобност ви обезбедивме бар со богата разновидност на пијалоци, здрави шејкови и смути.
Поради епидемиолошката вонредна состојба предизвикана од коронавирусот СОВИД-19, објектот беше привремено затворен. Сега одново клиентите можат да уживаат во пијалоци во лоби барот.
Работно време на внатрешниот бар: секој ден од 08.00 до 20.00 часот.

БАР ЗА КАФЕ НА ОТВОРЕНО
На располагање на гостите е отворен кафе-бар, каде што можете да консумирате пијалоци во топлите денови од годината, без да го прекинувате опуштањето околу базените.
Кафе-барот е убаво место за одмор со кафе, освежителни пијалоци, сладолед и вкусни сендвичи, кои се подготвуваат на самото место.
Работно време: секој ден од 8,00 до 20,00 часот

МИНЕРАЛНИ БАЗЕНИ
Природното богатство на хотелот се 5 топли минерални базени, кои се „хранат“ од два извори на минерална вода.
Двата отворени базени имаат температура од 36 ° C, а секој базен има џакузи со ефекти на вода за да придонесе за посакуваната релаксација. Водата има уникатни лековити својства.

БАЗЕНИ
Трите затворени базени се дел од СПА центарот на Maxi Park Hotel & Spa. Работат во текот на целата година, се „хранат„ од природен извор со минерална вода од 95 ° C. Базените имаат квалификувани спасувачи во текот на целата година за да се осигури безбедноста на гостите.
Надворешните базени работат според временските услови.

ГОЛЕМ БАЗЕН
Големиот базен во Maxi Park Hotel & Spa е длабок од 1,00 до 1,50 м и долг 17,50 м, со посебен дел за најмладите гости. Минералната вода има температура од 33 ° С. Базенот е опкружен со бројни области за релаксација, како и затворен бар за пијалоци.

СОЛЕН БАЗЕН
Водата во овој базен има целогодишна температура од 36 степени, збогатена со соли на Мртвото Море. Овие соли имаат позитивен ефект поради содржината на хемискиот состав на солта, која се состои од 26 минерални елементи во трагови. Употребата на соли на Мртвото Море е корисна за нервниот систем, намалување на стресот и напнатоста во телото, ревматска болка во зглобовите.
Употребата на соли на Мртвото Море за убава кожа е позната уште од античко време. Тие ефикасно ја чистат кожата, помагаат да се отстранат различните осипи, како и хидратацијата и еластичноста. Солите на Мртвото Море имаат антиалергиско, антиинфламаторно и смирувачко дејство.

БАЗЕН СО ВОДНИ ЕФЕКТИ
Во базенот со ефекти на вода може да се почувствува моќта на водата, благодарение на дополнителните додатоци што ги додадовме на минерална вода од 36 ° C.
Во овој базен можете да се опуштите во кревети со вода, да почувствувате нежно галење на водата што истура од лакот или да ја почувствувате нејзината моќ благодарение на дополнителната опрема за хидромасажа.

КОНТРАСТ БАЗЕН
Бавното потопување во овој базен предизвикува постепено затегнување на сите мускули и контракција на крвните садови од дното нагоре. Ја поддржува циркулацијата на крвта и лимфата, го зајакнува имунолошкиот систем и олеснува низа болести.
Ефектот се подобрува кога потопувањето е веднаш по престојот во сауна или парна бања.

ЛЕКОВИТИ РАСТВОРУВАЧИ
Трите лековити топи имаат температура од 36 °, 38 ° и 40 ° степени и се наоѓаат во затворениот дел од СПА центарот за да бидат достапни за гостите во текот на целата година. Лековитите растворувачи помагаат да се регулира метаболизмот и да се зголеми виталната активност

САУНА ПАРК
Се загрева, ја чисти кожата, ги релаксира мускулите, делува релаксирачки, стврднува …
Сауната е добро позната по своите здравствени придобивки. Тоа е природен и релаксирачки начин за прочистување, подмладување. Сауната е одлична за чистење на кожата и целото тело, бидејќи топлината ги отвора порите на кожата. Од високата температура телото се поти и со тоа токсините се ослободуваат преку потта. Сауната делува релаксирачки и им помага на луѓето кои се под стрес. Ги релаксира преморените мускули после тренинг, помагајќи му на автономниот нервен систем, кој го контролира истегнувањето на мускулите.
Сауната не се препорачува за време на бременоста.
Минималната возраст за пристап до термалната област, која вклучува сауни, парна бања и просторија за релаксација, е 12 години поради безбедноста, здравјето на децата.
Деца на возраст под 12 години можат да уживаат во затворените и надворешните базени.
Финската сауна е отворена само за време на викендот.

РУСКА САУНА
Традиционалната руска сауна ги комбинира поволните ефекти на сауната со лековито дејство на разни видови билки. Ниска влажност, висока температура на воздухот, се користи топла до топла пареа.
Предности: Ги проширува порите на кожата, стимулира елиминација на токсините, го забрзува метаболизмот, го релаксира целото тело, ја подобрува заситеноста на кислород во клетките и формирање на црвени крвни клетки.

ФИНСКА САУНА
Финската сауна се карактеризира со многу висока температура и мала влажност. Мешана со арома на нане или еукалиптус, топло дрво, сауната создава уникатно чувство.
Предности: Ефект на чистење на целото тело, ја подобрува циркулацијата на крвта, ја ублажува болката во мускулите, ги забрзува метаболичките и детоксикалните процеси во телото, ги подобрува респираторните проблеми и астмата

КЕДРОВА САУНА
Влажноста во кедровата сауна е мала и температурата на воздухот достигнува 70 степени.
Придобивки: Пријатната арома што ја испушта материјалот е погодна за релаксација, медитација и делува смирувачки, помага во природата и делува лековито врз кашлицата и отежнато дишење.

// $(".covid19").on('click', function() { // $(".covid19").fadeOut().remove(); // });