Пребарување

Внесете клучни зборови:

Wellnes and Spa

MEDITE SPA RESORT 5* - САНДАНСКИ

MEDITE SPA RESORT 5* - САНДАНСКИ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MEDITE SPA RESORT 5* е целосно обновен и реновиран во 2018 г. и ви нуди светли и пријатни простории, исполнувајќи ги сите можни желби за луксузен и постмодерен класичен комплекс. Се наоѓа во една од најубавите локации со панорамски поглед на запад на целиот град Медите Спа Ресорт е прв и единствен дизајниран хотел во Сандански, проектиран од италијанскиот дизајнер  Раимондо Флакомио во 2004 година и редизајниран од Дрен Руди во 2018 година. Комплексот  располага со 86 хотелски соби и апартмани,   8 самостојни вили, конференциска и сала со капацитет до 200 лица, просторен спа и велнес центар, фитнес сала, затворен и отворен базен, инфинити базен, гурманските и традиционални ресторани, лоби бар. Сето ова го прави Сандански најпосакувана дестинација за елитен начин на живот, како и за организирање на настани со меѓународно учество. Спа Ресорт Медите е изграден на антички тракиски минерални бањи. Познатиот Тракиец Спартак е од племето Меди, кое го населува регионот Сандански.

Цените се по СОБА на ДЕН за период 01.08- 31.12.2022 г.

сместување капацитет недела-четврток петок-сабота
BB HB BB HB
Deluxe room DBL 2 adl 108 126 117 136
Deluxe room SGL 1 adl 88 98 96 111
Deluxe room with balcony DBL 2 adl 116 134 124 142
Deluxe room with balcony SGL 1 adl 94 106 104 118
Premium room DBL 2 adl +1chd/1adl 119 139 128 148
Premium room with balcony DBL 2 adl +1chd/1adl 126 146 136 156
Junior suite DBL 2 adl +2chd/1adl 162 190 173 202
Deluxe app – 2 bedrooms Rent 4 adl+ 2chd/1adl 214 254 232 272
Villa 1 bedroom 2 pax 2 adl+1 chd/adl 244 280 282 317
Villa 2 bedrooms 4 pax 4 adl +2chd/2adl 333 418 376 461
Villa 3 bedrooms 6 pax 6 adl +2chd/2adl 461 560 512 612
Villa Family Premium 3 BRD 8 pax 8 adl +2chd/2adl 668 794 730 855

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Легенда: Возрасен adl, дете chd, ноќевање со појадок BB, полупансион HB

Цените се по соба по ноќевање и вклучуваат:
ноќевање со појадок или појадок и вечера,
надворешен и внатрешен базен со минерален базен,
надворешно џакузи
сауна,
парна бања,
јодна соба,
соба за релаксација,
фитнес,
паркинг,
детско игралиште,
сеф,
туристичка такса,
ДДВ

Доплата за трет возрасен на дополнително легло: 26 € BB / 41 € HB
Доплата за ручек – возрасен 11€
Доплата за ручек – 8 € дете до 11,99 г.

Политика за деца:
Деца до 11,99 г. се сместуваат бесплатно со 2 возрасни лица.
1 возрасен + 1 дете до 11,99 год. на обичен кревет се доплаќа како еднокреветна соба

Прием на собата по 14:00 часот;
Напуштање на собата до 12:00 часот
Доцна одјавување помеѓу 12:00 и 17:30 ч се доплаќа 50% од цената за ноќевање
Доцна одјавување после 17:30 ч се доплаќа 100% од цената за ноќевање. .

Цените не важат за Национални, верски и официјални празници.

Во цената НЕ Е вклучено:

Превоз
Патничко осигурување

Капацитет на сместување:

сместување минимум максимум
Де лукс 1 2 возрасни
Премиум 1 2 возрасни + 1 дете или 3 возрасни
Јуниор апартман 1 2 возрасни + 1 дете или 3 возрасни
Апартман де лукс- со 2 спални соби 1 4 возрасни + 1 дете или 5 возрасни
Вила 1 – со 1 спална соба 1 2 возрасни + 1 дете
Вила 2 – со 2 спални соби 1 4 возрасни + 1 дете
Вила 3 – со 3 спални соби 1 6 возрасни + 1 дете

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: