Пребарување

Внесете клучни зборови:

Wellnes and Spa

MEDITE SPA RESORT 5* - САНДАНСКИ

MEDITE SPA RESORT 5* - САНДАНСКИ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MEDITE SPA RESORT 5* е целосно обновен и реновиран во 2018 г. и ви нуди светли и пријатни простории, исполнувајќи ги сите можни желби за луксузен и постмодерен класичен комплекс. Се наоѓа во една од најубавите локации со панорамски поглед на запад на целиот град Медите Спа Ресорт е прв и единствен дизајниран хотел во Сандански, проектиран од италијанскиот дизајнер  Раимондо Флакомио во 2004 година и редизајниран од Дрен Руди во 2018 година. Комплексот  располага со 86 хотелски соби и апартмани,   8 самостојни вили, конференциска и сала со капацитет до 200 лица, просторен спа и велнес центар, фитнес сала, затворен и отворен базен, инфинити базен, гурманските и традиционални ресторани, лоби бар. Сето ова го прави Сандански најпосакувана дестинација за елитен начин на живот, како и за организирање на настани со меѓународно учество. Спа Ресорт Медите е изграден на антички тракиски минерални бањи. Познатиот Тракиец Спартак е од племето Меди, кое го населува регионот Сандански.

 

Цени на ден за соба – услуга ноќевање со појадок и вечера

Тип соба сместување Во соба Недела-Четврток
Петок и Сабота
Deluxe DBL 2 adl 164 € 184 €
Deluxe SGL 1 adl 120 € 141 €
Deluxe with balcony DBL 2 adl 171 € 192 €
Deluxe with balcony SGL 1 adl 128 € 151 €
Premium DBL 2 adl +1chd/1adl 176 € 199 €
Premium with balcony DBL 2 adl +1chd/1adl 187 € 207 €
Junior suite DBL 2 adl +2chd/1adl 228 € 251 €
Deluxe апартман 2 спални Rent 4 рах 4 adl +2chd/1adl 320 € 353 €
Вила со 1 спална– само возрасни 2 pax 2 + 1 adl 304 € 345 €
Вила со 2 спални–само возрасни 4 pax 4 + 2 adl 455 € 501 €
Вила со 3 спални–само возрасни 6 pax 6 + 1 adl 608 € 665 €
Фамилијарна вила  со 2 спални 4 pax 4 adl +2chd/1adl 455 € 501 €
Фамилијарна вила  со 3 спални 6 pax 6 adl +1chd/1adl 608 € 665 €
Фамилијарна вила  со 3 спални – Премиум 8 pax 8 adl +4chd/4adl 864 € 931 €

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

adl – возрасен
chd – дете
pax – лице
HВ –  полупансион (појадок и вечера)

Доплата на ден за трет возрасен на дополнително легло: 46 € HB
Политика за деца:
Дете до 11,99 г. се сместуваат бесплатно со 2 возрасни лица
1 возрасен + 1 дете до 11,99 год. на обичен кревет се доплаќа како еднокреветна соба

Цените се по соба по ноќевање и вклучуваат:
Ноќевање со појадок и вечера,
Надворешен и внатрешен базен со минерална вода,
Отворено џакузи,
Сауна,
Парна бања,
Јодна соба,
Соба за релаксација,
Фитнес,
Паркинг,
Сеф ,
Туристичка такса,

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Неспомнати услуги
Личен трошок на патникот

Прием на соба по 14:00 часот; одјавување до 12:00 часот
Доцна одјавување помеѓу 12:00 и 17:30 часот се доплаќа 50% од цената за ноќевање
Доцна одјавување после 17:30 часот се доплаќа 100% од цената за ноќевање. .

Овие цени не важат за време на:
Национални, официјални и верски празници
СПО и пакети
Корпоративни настани

 

Работни денови ( недела-четврток )

Цените се по соба за 1 ноќевање – услуга полупансион

сместување лица
во соба
минимум
2 ноќевања
минимум
3 ноќевања
минимум
4 ноќевања
минимум
5 ноќевања
Deluxe 2 147 142 137 131
Deluxe 2+1 147 142 137 131
Deluxe 1 108 104 100 96
Deluxe-со балкон 2 154 149 144 137
Deluxe-со балкон 2+1 154 149 144 137
Premium 2+1 159 153 148 141
Junior suite 2+2 205 198 191 182
Deluxe apartment 4 288 278 268 256
One bedroom-adults only 2+1 274 265 256 243
Two bedroom villa-adults only 4+1 410 396 382 364
Three bedroom villa-adults only 6+1 548 529 511 478
Premium Four bedroom villa 8+4 778 752 726 691

Цените се во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Деца до 11,99 години се сместуваат бесплатно со 2 возрасни лица
Доплата за трет  возрасен 46 € на ден
Понудата важи за сместување во работните денови (недела – четврток) во периодот
02.01– 31.03.2024 г. со исклучок на државни, официјални и регионални празници и специјални понуди.

Легенда: 2 – две возрасни лица 2+1 – две возрасни лица + 1 дете

Цените се по ноќевање по соба и вклучуваат:
Појадок и вечера,
1 делумна масажа по лице по престој /20 мин/,
Користење внатрешен и надворешен базен со минерална вода,
Надворешно топло џакузи,
Финска сауна,
Билна сауна,
Парна бања,
Амам,
Јодна соба,
Авантуристички тушеви,
Простор за релаксација,
Детско игралиште на отворено и затворено,
Фитнес,
Паркинг,
Туристичка такса,

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Ручек
Неспомнати услуги
Личен трошок на патникот.

Понудата важи за сместување за минимум 7 ноќевања во периодот 02.01.2024 – 20.12.2024 година без периодите на државни, верски, официјални и регионални празници и специјални понуди.

 

Цените се на ден за соба за минимум 7 ноќевања

сместување капаците цени
Deluxe room 2 возрасни 131 €
Deluxe room 1 возрасен 96 €
Deluxe room  with balcony 2 возрасни 137 €
Premium room 2 возрасни + 1 дете до 11,99 141 €
Premium room 1 возрасен + 2 деца до 11,99 106 €
Premium room  with balcony 2 возрасни + 1 дете до 11,99 149 €
Junior suite 2 возрасни + 2 деца до 11,99 182 €
Junior suite 1 возрасен + 2 деца до 11,99 145 €
Deluxe apartment 4 возрасни 256 €
One bedroom apartment (adults only) 2 возрасни + 1 дете до 11,99 243 €
Two bedroom villa  (adults only) 4 возрасни + 1 дете до 11,99 364 €
Three bedroom villa (adults only) 6 возрасни + 1 дете до 11,99 487 €
Family two bedroom villa 4 возрасни + 1 дете до 11,99 364 €
Family three bedroom villa 6 возрасни + 1 дете до 11,99 487 €
Premium four bedroom family villa A /8+4/ 8 возрасни + 4 деца до 11,99 691 €

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Доплата на ден за трет возрасен  46 €

Цените се по ноќевање по соба и вклучуваат:
Сместување со појадок и вечера,
Користење на внатрешен и надворешен базен со минерална вода,
Надворешна топла цевка,
Финска сауна,
Сауна со билки,
Парна бања,
Амам,
Јодна соба,
Авантуристички тушеви,
Простор за релаксација,
Детско игралиште на отворено и внатрешно,
Фитнес,
Паркинг,
Туристичка такса,

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Неспомнати услуги
Личен трошок на патникот

Прием на соба по 14:00 часот; одјавување до 12:00 часот
Доцна одјавување помеѓу 12:00 и 17:30 часот се доплаќа 50% од цената за ноќевање
Доцна одјавување после 17:30 часот се доплаќа 100% од цената за ноќевање.

Де лукс соби 30 м2
Можност за сместување на 2 возрасни лица.
Собата има брачен кревет или два разделени кревети (2 x 100/200 см),
клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, термоспој, сет за кафе и чај, фен, бања со туш кабина и / или када, бањарки, хотелска козметика.
Некои од собите исто така имаат балкони.

Премиум соба 35 м2
Во сите Премиум соби можат да се сместат 2 возрасни и едно дете (или еден возрасен) на софа. Собата има брачен кревет или два разделени кревети   (2 x 100/200 см), клима,  кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, комплет за кафе и чај, сеф, директен телефон, безжичен интернет, фен, бања со туш и / или када, бањарки, хотелска козметика.
Некои од собите исто така имаат балкони.

Јуниор Суит 40 м2
Во сите соби Јуниор суит можат да сместат 2 возрасни и 2 деца (или еден возрасен) на софа кревет. Јуниор суит има брачен кревет или два разделени кревети (2 x 100/200 см), клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, термопар, комплет за кафе и чај, директна надворешна линија, безжичен интернет, фен, бања со туш и / или када, бањарки, хотелска козметика. Некои од собите исто така имаат тераси.

Апартаман Делукс 95 м2
Сите апартмани од типот на луксузен апартман имаат 2 спални, можат да се сместат 4 возрасни на редовни кревети и 2 деца (или еден возрасен) на софа кревет.
Спалната соба има брачен кревет или два разделени кревети исто и во другата соба (2 x 100/200 см), клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, комплет за кафе и чај, сеф, директен телефон, безжичен интернет, фен, бања со туш и / или када, бањарки, хотелска козметика. Некои соби имаат и тераси.

Новиот термален спа ресорт Медите 5* е целосно реновиран во 2018 година и ви нуди сосема нови светли и пријатни простории, исполнувајќи ги сите можни желби за луксузен и модерен комплекс.
Се наоѓа во една од најубавите локации со панорамски поглед на запад на целиот град и на север кон планината. Медите 5* СПА ресорт е прв и единствен дизајниран хотел во Сандански, проектиран од италијанскиот дизајнер Рајмондо Флакомио во 2004 година а реконструиран од  Дрен Руди во 2018 година.
Комплексот располага со 86 хотелски соби и апартмани, 8 малдивски вили, конференциска сала со капацитет до 200 лица, просторен комплетно нов СПА и велнес центар, фитнес сала, затворен и отворен базен, инфинити базен, гурмански и традиционален ресторани, лоби бар.
Сето ова го прави Сандански најпосакувана дестинација за елитен начин на живот, како и за организирање на настани со меѓународно учество.
СПА центарот на Медите 5* е изграден на антички тракиски минерални бањи.
Што и да барате, ќе го најдете, и ние ќе ви помогнеме и ќе ви помогнеме со лично внимание и грижа.

Барови и ресторани
– Медите ресторан – интернационална кујна + пици, италијански тестенини, салати, десерти
– Таверна Софина – интернационална кујна и традиционални бугарски јадења
– Бар базен
– Снек бар
– МАССА клуб
– Дискотека

СПА центарот е опремен според најновите технолошки барања и нуди огромна разновидност од релаксирачки терапии, козметички третмани со рекреативен ефект и благотворно влијание врз духот и телото.
– Затворен базен со термална вода 28-30 степени (нема детски дел).
– Работно време од 09:00-21:00ч. за викендот и од 10:00-20:00ч. во работните денови.
– Отворени базени со слатка вода
– Лежалки
– Во СПА центарот можете да изберете терапии за лице и тело, масажи, водни терапии:
– Римска бања
– Турска бања,
– Џакузи,
– Тропски туш,
– Хидро масажа;
– Телесни терапии
– Маски за тело и лице со чоколада и мед,
– Аромотерапија и алое масажи;
– Анти-целулитни процедури,  таласо терапија, луксузни третмани за лице…
– Новоотворениот MASSA CLUB – 400 седишта – идеален за релаксација во модерна атмосфера.

ВАЖИ ЗА ТУРИСТИЧКА АГЕНЦИЈА И ЗА ГОСТИНОТ:
За валидна резервација ќе се смета, резервација направена со 30% депозит уплатен при самото резервирање од страна на агентот или гостинот, а со целосна уплата до пред поаѓање.

Сместување во собите после 14;00 часот ( прв ден )
Напуштање на собите до 11;00 часот ( последен ден )

Сите лични податоци кои се внесуваат во системот за резервирање се користат само и единствено за потребите на резервацијата.

Сите посебни потреби од страна на хотелот се потврдуваат на лице место од страна на самиот хотел.
Ако таквите дополнителни потреби изискуваат дополнително плаќање истото го плаќа клинетот и треба да се направи на лице место за време на престојот во хотелот.

Категоријата на хотелите се определува според законодавните одредби на соодветната држава.
Информацијата за услугите и конфорот кои што секој хотел ги нуди се осигурани од самите хотели.

Агентот или гостинот има право да ја откаже или промени резервацијата до 7 дена пред пристигнувањето без пенали.
Агентот или гостинот има право да промени име на резервацијата 3 дена пред датата на престигнување без пенали. Промена на име помалку од 3 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.
Откажување или промена на резервацијата помалку од 7 дена пред датата на пристигнување, агентот или гостинот ја плаќа првата ноќ од резервацијата.
Откажување или промена на резервацијата на денот на пристигнување на гостинот или порано напуштање на хотелот, платената сума не подлежи на враќање на агентот или гостинот.
Промена или откажување на резервација за време на празници до 30 дена пред пристигнување е без пенали.
Промена или откажување на резервација за време на празници помалку од 30 дена пред пристигнување, агентот или гостинот плаќа 100% од целата резервација.
Хотелот прифака рекламации во рок од 48 часа.
За валидни рекламации ќе се сметаат оние кои се со документ потпишан од страна на гостинот и од овластените во хотелот.
Хотелот не прима домашни миленици

Агенцијата не сноси одговорност за загуба на облека, пари и документи оставени во собата на хотелот/објектот.

Агенцијата не сноси одговорност за штети настанати при неисполнување или нецелосно исполнување на услугата при појава на непретпоставена или виша сила која што не може да се предвиди или избегне од страна на агенцијата или нејзините суб агенти ако истите совесно ги извршиле своите должности.

Агенцијата не сноси одговорност за неточно потполнети обрзаци за резервација од страна на клиентот. Неправилното пополнување на името може да доведе пограничните служби да ви дозволат влез во соодветната земја и да ви се откаже престојот.

Агенцијата не сноси одговорност, не ги обештетува и не ги компензира туристите кои се откажале од користењето на услугата или на дел од неа.
Агенцијата не ги компензира туристите за трошоци направени надвор од платената услуга.

Агенцијата не сноси одговорност пред туристот за неиздавање на виза кога тоа се бара. При поднесување на редовни документи и неиздавање на виза на туристот платените суми не се враќаат. При неиздавање на виза поради поднесување на непотполни или неточни документи, предходни криминални дејствија на туристот во соодветната земја, незапазување на роковите за поднесување на документите, како и не пријавување на интервју во конзуларните служби каде тоа се бара, услугата се поништува и се задржуваат пенали

Агенцијата не сноси одговорност за дејствија на погранични и царински служби, авиокомпании, автобуски и железнички превоз и не ги обештетува туристите независно од тоа дали поради таквите дејствија туристите неискористиле дел од услугите или целата услуга.

При штети кои што се нанесуваат во хотелите конретниот извршител или извршители прифаќа/ат материјална одговорност за штетата на лице место кога тоа се бара од оштетениот. Агенцијата не прифаќа трошоци по тој основ и не е должна никакви компензации или обештетувања

Агенцијата не прифаќа трошоци поврзани со консумацијата за храна и пијалоци надвор од платената услуга и опишана во ваучерот издаден на клиентот.

newwaysoftravel Превземи целосна понуда   

// $(".covid19").on('click', function() { // $(".covid19").fadeOut().remove(); // });