Пребарување

Внесете клучни зборови:

Лето 2024

SKIATHOS PALACE 4* KOUKOUNARIES SKIATHOS  

SKIATHOS PALACE 4* KOUKOUNARIES SKIATHOS  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SKIATHOS PALACE 4* KOUKOUNARIES SKIATHOS                              www.skiathos-palace.gr

ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

0/10

01.05-21.05

01.10-31.10

22.05-11.06

11.09-30.09

12.06-02.07

28.08-10.09

03.07-31.07

01.08-27.08

Standard Room up tu 4 pax

50

61

90

99

130

Трето лице

70%

70%

70%

70%

70%

1 дете од 2-11.99

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 2-11.99

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Standard Room Sea View up to 4 pax

57

72

103

112

150

Трето лице

70%

70%

70%

70%

70%

1 дете од 2-11.99

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 2-11.99

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Deluxe Room Sea View up to 4 pax

65

80

118

130

174

Трето лице

70%

70%

70%

70%

70%

1 дете од 2-11.99

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 2-11.99

50%

50%

50%

505

50%

Superior Room up to 4 pax with Koukounaries View

72

87

128

145

193

Трето лице

70%

70%

70%

70%

70%

1 дете од 2-11.99

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 2-11.99

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Executive Room up to 4 pax with Panoramic Sea View

82

100

148

167

223

Трето лице

70%

70%

70%

70%

70%

1 дете од 2-11.99

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 2-11.99

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Executive Plus Room Panoramic Sea View up to

4 pax

94

115

170

193

256

Трето лице

70%

70%

70%

70%

70%

1 дете од 2-11.99

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 2-11.99

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Suite Panoramic Sea View up to

4 pax

187

229

338

386

512

Трето лице

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Четврто лице

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

1 дете од 2-11.99

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

2 дете од 2-11.99

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Гратис

Single Standard

87

110

167

185

247

Single Standard Sea View

103

131

193

211

288

Single Deluxe Sea View

118

149

224

247

335

Полупансион

26

26

26

26

26

Деца од 2-11.99

13

13

13

13

13

Мин. Престој

1

3

3

5

5

Stayover tax 3 EUR за соба на ден , се плаќа на лице место

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД

Maximum occupancy at Superior Deluxe Sea View and Executive/ Executive Plus Rooms : 3 adults + infant( till 1,99 yrs) or 2 adults+1chd till 11,99 yrs +1infant ( till 1,99 yrs)

Full prepayment is required 25 days before arrival.

Cancellation policy:

For cancellations made between 22 and 16 days prior to arrival, 1 night will be charged.

For cancellations made between 15 and 9 days prior to arrival, 50% will be charged.

For cancellations made between 8 and 0 days prior to arrival, 100% will be charged.

Non-Show or early departure, 100%

Executive room's panoramic sea view amenities package:

- Bathrobes, slippers, continental breakfast in the room (upon request), flowers upon arrival, a bottle of mineral water daily

Suite Panoramic SV Up to 4 pax amenities package:

- Evening Turn down Service

- In room beach/pool towel service

- Free mini bar (non alcoholic beverages)

- Continental breakfast in the room (upon request)

- Bathrobes, slippers.

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2024 10% ПОПУСТ

УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 25 ДЕНА ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

// $(".covid19").on('click', function() { // $(".covid19").fadeOut().remove(); // });