Пребарување

Внесете клучни зборови:

Wellnes and Spa

Tonanti 5* Врањачка Бања \ Србија

Tonanti 5*
Врањачка Бања \ Србија

 

 

https://hoteltonanti.rs/promo  Тонанти е луксузен хотел, во центарот на Врњачка бања 400м. од мостот на љубовта.
Собите се климатизирани и опремени со: сателитски телевизија, работна маса, апарат за кафе/чај, фен, гардеробер…
Хотелот в својата содржина нуди: рецепција, рестоан, бар, паркинг, игротека со аниматори, фризерски салон, теретана конференциска сала, хипербарична комора…
СПА центар:  отворен и затворен базен, сауна, солена соба, релакс соба со типедариум, хамам, масажи, третмани на лице…

Цена по соба на ден – полупансион

сместување цена период
Стандард еднокреветна   99 € октомври, ноември, декември
Стандард двокреветна 117 € октомври, ноември, декември

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Доплата на ден за ЛУКС соба за октомври, ноември, декември = 16 €
Услови за деца: ( цените се на ден по особа)
-Дете од 3-12 г. доплата во двокреветна соба 25€
-Дете од 3-12 г. доплата во двокреветна соба 35€ (само лукс собите имаат доп. легло)
-Трет возрасен на дополнително легло во лукс соба 45€ на ден (само лукс собите имаат доп. легло)
-Туристичка такса на ден НЕ Е вклучена се плаќа на рецепција
120 РСД возрасен, 60 РСД за дете7-15 години , деца до 6 годни не плаќаат такса

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко/здравствено осигурување
Туристичка такса
Неспомнати услуги

Услови за индивидуални туристи кои патуваат со сопствен превоз:
Прием на собата првиот ден по 14:00 часот.
Последниот ден, напуштање на собата најдоцна до 10:00 часот.

Важат Општите услови на СКТМ

Врњачка Бања е најголемото и најпознатото бањско одморалиште во Србија и пошироко и атрактивен туристички центар за одмор и рекреација.
Таа е и најпопуларна туристички дестинации во Србија.
Затоа, таа со право го носи ласкавиот епитет „Кралица на туризмот“.
Се наоѓа во областа Рашка, на надморска височина од 227м , сместена помеѓу планината Гоц и реката Западна Морава.
Во близина се бројни културно-историски споменици, како што се манастирите Жича, Студеница, Градац, како и средновековните градови Маглиќ, Рас …
Во бањата има многу паркови и патеки за пешачење, а вљубените парови можат да го искористат својот престој за да ја врзат својата љубов на Мостот на љубовта. Исто така, тука се одржуваат бројни настани и фестивали, како што се Летниот филмски фестивал, карневалот …
Бањата се наоѓа во централна Србија, околу 200 км јужно од Белград.
Влијанието на блиските планини на микроклимата на Врњачка Бања и дава посебен карактер и ја прави многу пријатна. Летата се умерено топли со свежи утра и вечери, а зимите се снежни и без силни мразови. Просечната годишна температура е 10,5°C, а просечната летна температура е 20°C.

Познат по минералната вода „Врњци“, името Врњици често се споменува наместо Врњачка бања. Голем избор на вили, апартмани, приватно сместување и пансиони ja прават овaa бањa најпосетуваната туристичка дестинација во Србија.
Позната по лековитите води и експерти во третманот на дијабетес и органите за варење, Врњачка Бања е центар со најсовремена медицинска услуга за превенција, третман, дијагностика и рехабилитација на органите за варење и дијабетес.

Врњачка Бања има седум познати минерални извори: Снешник, Слатина, Топла Вода, Jezезеро, Борјак, Бели извор и Врњачко врело, од кои четири се користат за балнеолошка терапија (Снешник, Слатина, Топла Вода и Jezезеро), додека два се флашираат како минерална вода (Вода Врњци, од изворот Топла вода и Врњачко извор).

Врњачка бања е идеална дестинација во секое време од годината.

ВАЖНО ИЗВЕСТУВАЊЕ

Пред да извршите резервација, Ве молиме да ги проверите посебните услови за патување на Вашата дестинација поради актуелната состојба со Ковид 19, во надлежната амбасада или на следните линкови: