Пребарување

Внесете клучни зборови:

Лето 2024

Villa Alberti - Shengjin

Villa Alberti - Shengjin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Шенѓин е нова омилена дестинација за туристите од Македонија која е на Јадранското море. Станува збор за туристичко место одалечено 310 километри од Скопје, со широка песочна плажа долга 5 километри и за да ја прошетате цела ви е потребно околу час и половина, шеталиште долго повеќе од 2 километри, богато со игралишта за деца, сувенирници, ресторани. Цените на лежалките не се високи, почнувајќи од 5 евра за двајца (во зависност од месецот). Шенѓин е совршено место за фамилијарен одмор.


Вила Алберти се наоѓа во строг центар на сама плажа во Шенѓин каде е и главното шеталиште. До вилата има пекара, маркети, менувачница, аптеки и кафулиња.

Вилата располага со четирикреветни студија и шестокреветни апартмани. Истите се опремени со тоалет (без туш кабина), балкон (мал), гардеробер (мал), фрижидер, мини кујна, решо со една рингла за приготвување на лесна храна, ТВ и клима уред (вклучена во цена). Исто така располага со две машини за перење алишта кои се на располагање на гостите.  Објектот е обезбеден со камери, паркинг (ограничен број на места) и Wi-Fi.

20% ПОПУСТ ЗА 50% УПЛАТА ДО 31.12.2023, ДОПЛАТА НАЈДОЦНА ДО 01.03.2024
ПОПУСТОТ НЕ ВАЖИ ЗА ПРОМОТИВНИТЕ ЦЕНИ
 

Термин

Ноќевања

Студио 1/4

Апартман 1/6

26.05-02.06.2024

7

99€ промо

119€ промо

02.06-09.06.2024

7

169€

199€

09.06-16.06.2024

7

258€

288€

16.06-23.06.2024

7

298€

328€

23.06-30.06.2024

7

318€

348€

30.06-07.07.2024

7

368€

398€

07.07-14.07.2024

7

418€

448€

14.07-21.07.2024

7

418€

458€

21.07-28.07.2024

7

418€

458€

28.07-04.08.2024

7

438€

478€

04.08-11.08.2024

7

438€

478€

11.08-18.08.2024

7

438€

478€

18.08-25.08.2024

7

408€

448€

25.08-01.09.2024

7

368€

398€

01.09-08.09.2024

7

258€

288€

08.09-15.09.2024

7

228€

238€

15.09-22.09.2024

7

198€

228€

22.09-29.09.2024

7

109€ промо

129€ промо

 

 

Цена за автобуски превоз (повратен билет):

Возрасен - 50 €

Деца од 3 до 12 години - 40 €

Деца до 3 години бесплатно (не користи седиште)
 

Туристичка такса 1.5 € од ноќ од студио/апартман- се плаќа при уплата на аранжман - задолжително


Напомени:

*Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот

*Цените се дадени за наем на апартман за 7 ноќевања

*Доплата за туристичка такса 1.5 € на ден по апартман (се плаќа во агенција)

*Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд)

*Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над  дозволениот број, може, на  дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.

*За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин (попустот важи само на редовни цени). Попустите не се комбинираат

*Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first или last minute понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена

*Патничкото осигурување е задолжително и не е вклучено во цената

*Превземање на собите е по 14 часот - локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.

*По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
*Постелнина и пешкири има на првиот ден на престојот и истите не се заменуваат од страна на сопствениците.

*Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

// $(".covid19").on('click', function() { // $(".covid19").fadeOut().remove(); // });