Пребарување

Внесете клучни зборови:

2024

Avala Resort & Spa 4+, Budva

Avala Resort & Spa 4+, Budva

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1ви Мај и Велигден
АVALA RESORT & SPA 4+*- BUDVA 
2 деца до 6,99 години ГРАТИС
Teрмин 01.05-09.05.2024

Цена за 2 лица за 2 ноќи 300€
Цена за 2 лица за 3 ноќи 425€

 

Во цената е вклучено:
- Ноќевање со појадок во Standart Room;
- Бесплатенн Up Grade на соба според расположливост;
- Неограничено користење на Спа Центар (внатрешен базен, сауна, џакузи, турска бања..)
- Неограничено користење на Фитнес Центар;
- 20% попуст на Спа Третмани;
- Wi-Fi низ цел хотел;
- Рано пријавување / Доцно одјавување од хотелот (во зависност на расположливоста);
- Надворешен паркинг (местата се ограничени, резервација не е дозволена);

Во цената не е вклучено:
- Вечера 25€ по лице на ден (деца до 11,99 години добиваат услуга како родители)
- Tрето возрасно лице 20% попуст;
- Деца 7-11,99 години доплаќаат 20€ по дете на ден;
- Tуристичка такса и хотелско осигурување 1,50€ по лице на ден; Деца 12-17 години 1€ по лице на ден; Деца до 11,99 години 0,50€ по лице на ден;

Напомена:
- Уплата се врши исклучиво во денари по курс 1€=62.00 денаери;
- Строго ограничен број на соби се продаваат под промо пакет; 
- За резервација е потребно 50% аванас при резервација, остаток 14 дена пред патување;

Политика за откажување:
- 14 дена пред пристигнување без пенали;
- 13-0 дена пред пристигнување 100% пенали;
- Предвремено заминување од хотелот не се рефондира неискористен дел;

// $(".covid19").on('click', function() { // $(".covid19").fadeOut().remove(); // });